Tonsil – marka, która przetrwała PRL

0

Na łamach portalu money.pl ukazał się ciekawy artykuł na temat firmy Tonsil, jej historii oraz tego, jak polski gigant Hi-Fi poradził sobie z największym kryzysem w historii Polskiej gospodarki.

Tonsil to polska firma produkująca systemy nagłośnieniowe, której korzenie sięgają 1945 roku. Za czasów PRLu funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe, po transformacji zaś zmieniła się w spółkę akcyjną i z grubsza od tego momentu znalazła się już na równi pochyłej. W kwietniu 2004 roku decyzją sądu ogłoszono upadłość przedsiębiorstwa.

Osiem lat później, w 2012 roku przedsiębiorca z Wrześni, Sławomir Wieszczeciński wykupił od komornika prawa do marki po zlikwidowanym Tonsil SA (powstała niedługo po transformacji), zaś od Tonsil Acoustic Company (firmy zawiązanej w 2009 roku) – bazę maszynową i dokumentację zakładu. I właśnie o tych nowych czasach najsłynniejszej polskiej firmy nagłośnieniowej możecie przeczytać w rozmowie, jaką opublikował portal money.pl.

Pełną treść wywiadu z prezesem firmy, Sławomirem Wieszczecińskim znajdziecie pod adresem: www.msp.money.pl.

W starym-nowym Tonsilu ostro wzięli się do pracy. Na rynek trafiały nowe modele, będące w pewnym sensie następcami historycznych. Szczególną atencją cieszyły się i cieszą do dziś kolumny o nazwie Altus.

– On jest marką samą w sobie. Kiedy reaktywowaliśmy tę markę, stwierdziliśmy, że najlepiej to zrobić przez flagowy produkt. Można sobie zadać pytanie, czy one mają coś wspólnego z protoplastami. Technicznie niewiele, ale jak się spojrzy na nowego Altusa 380, to widać taki sam układ głośników, wielkość, charakterystyczne obwódki wokół głośników. Po prostu widać, że to Altus. Te kolumny są niesamowicie fajnie wykończone, zbudowane w dużej mierze z naturalnych materiałów. Do tego dochodzi oczywiście świetne brzmienie – mówi nam Kajetan Adamczak, dyrektor operacyjny firmy.

O wspomnianej serii Altus przeczytacie w artykule poniżej:

Tonsil Altus 280 już dostępny!

Więcej szczegółów:
Producent – www.tonsilproducent.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here