Teufel Boomster, którego nazwa luźno nawiązuje do popularnych w latach 80. i 90. boom-boxów, jest współczesnym podejściem do przenośnego radioodtwarzacza i swoistym mostem łączącym kolejne pokolenia fanów muzyki, odpowiadającym na ich dzisiejsze potrzeby.

Teufel Boomster sam w sobie nie jest co prawda odtwarzaczem, lecz łączy w sobie funkcje analogowego radioodbiornika FM i cyfrowego tunera DAB+ z bezprzewodowym głośnikiem Bluetooth. Zasilany jest sieciowo lub za pomocą wbudowanego akumulatora, umożliwiając słuchanie muzyki z różnych źródeł w warunkach domowych i plenerowych. Do testu otrzymaliśmy najnowszą, trzecią już odsłonę tego popularnego modelu firmy Teufel.

Tym, co wyróżnia nowego Boomstera na tle konkurencji jest wyjątkowy system głośnikowy; składają się na niego dwa głośniki średniotonowe i dwa wysokotonowe – po jednym na stronę – oraz centralnie zamontowany głośnik niskotonowy, pełniący rolę subwoofera. Ale to nie wszystko, bo tę trójdrożną konfigurację głośników w układzie 2.1 uzupełniają dwie pasywne membrany umieszczone po bokach wewnątrz obudowy, dodatkowo wspomagające reprodukcję niskich częstotliwości.

Teufel-Boomster_speakers

Zabieg ten należy uznać za udany, bo Boomster odzywa się bardzo głębokim, ale i plastycznym basem, którego z pewnością może mu pozazdrościć niejedna konkurencyjna konstrukcja. Plusem jest to, że sam bas można dodatkowo podbić lub osłabić, w zależności od naszych gustów, potrzeb czy warunków akustycznych – bo przecież niskie częstotliwości inaczej będą się rozchodzić w dużym salonie, inaczej w małym pokoju, a jeszcze inaczej na wolnym powietrzu.

Teufel-Boomster

Ale bas, choć ważny, to tylko jedna ze składowych pasma akustycznego – a co z pozostałą jego częścią? Po naszych testach odsłuchowych możemy stwierdzić, że nowy Boomster błyszczy na całej linii, prezentując wyśmienite, przejrzyste brzmienie o dużej głębi i szerokiej panoramie stereo, równomiernie wypełniające dźwiękiem całą przestrzeń, a przy tym zachowujące wysoki poziom szczegółowości. Prawdopodobnie jest to w dużej mierze efekt zastosowania autorskiej technologii Dynamore, o której wspomina producent w opisie urządzenia.

Teufel-Boomster

Jak mówiliśmy na początku, Teufel Boomster może funkcjonować jako radio, odbierając tradycyjny sygnał FM lub też cyfrowy w standardzie DAB+. Jednak dużo szersze zastosowanie otwiera przed nim bezprzewodowa łączność Bluetooth, dzięki której na Boomsterze możemy odtwarzać muzykę i multimedia z telefonów, tabletów czy komputerów, wyposażonych w ten protokół. Alternatywnie sygnał źródłowy możemy doprowadzić także kabelkiem minijack 3,5 mm, wpinanym w wejście Aux, które znajdziemy z tyłu obudowy pod gumową osłonką.

Teufel-Boomster

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby połączyć Boomstera z telewizorem, bo dzięki świetnym właściwościom brzmieniowym, jak i gustownemu wyglądowi, stanowi on mocną alternatywę dla typowych soundbarów; trójdrożny system głośnikowy zapewnia dobrą czytelność mowy na tle muzyki i efektów dźwiękowych, a szerokość projekcji oraz stosunkowo duży zapas głośności potrafią zapewnić naprawdę niezłe wrażenia podczas oglądania filmów.

Teufel-Boomster_panel-sterowania

Obsługa Boomstera jest bardzo łatwa i odbywa się za pomocą przycisków ukrytych pod gumową listwą u góry obudowy, albo z użyciem dostarczonego w komplecie pilota, który może być naprawdę dużym udogodnieniem przy większych odległościach.

Teufel-Boomster_pilot

Opcjonalnie możemy także sparować Boomstera z urządzeniem do sterowania głosowego, takim jak Amazon Echo czy Google Home, co świadczy o jego znakomitym przystosowaniu do realiów nowoczesnego gospodarstwa domowego.

amazon-echo-google-home

Pod względem zewnętrznej budowy Boomster prezentuje się równie dobrze, jak brzmi: bryła urządzenia sprawia wrażenie bardzo wytrzymałej, a jednocześnie jej elegancki minimalizm odnajdzie się w każdym pomieszczeniu – tym bardziej, że do wyboru mamy czarną, jak i białą wersję wykończenia.

Teufel-Boomster

A ponieważ niemiecki design zwykle idzie w parze z praktycznością, także i tutaj zadbano o takie szczegóły jak: solidny metalowy uchwyt do przenoszenia, wyraźny wyświetlacz ukryty za frontową maskownicą, informujący o statusie urządzenia i aktywnych funkcji, czy gumowe elementy obudowy chroniące przyciski u góry oraz złącza z tyłu obudowy przed wilgocią.

Teufel-Boomster

Jak widać, Boomster jest doskonale przystosowany do użytku zarówno w warunkach domowych, jak i plenerowych, a dzięki spełnieniu normy odporności na strumienie wody IPX5, niestraszny jest mu lekki deszczyk czy okazjonalne zachlapanie. Wbudowany akumulator litowo-jonowy po pełnym naładowaniu powinien wystarczyć nawet na kilkanaście godzin odtwarzania dźwięku przy średnim poziomie głośności, a jego dodatkowym atutem jest to, że może także posłużyć jako power bank dla innych urządzeń, np. do awaryjnego podładowania telefonu.

Podsumowanie

Teufel-Boomster

Teufel Boomster to bardzo dobrze zaprojektowane i wykonane urządzenie „głośnogrające“, dzięki któremu będziemy mogli rozkoszować się pełnią brzmienia ulubionej muzyki wszędzie tam, gdzie będziemy tego potrzebować. Zastąpi nam nie tylko domowy zestaw hi-fi czy kompaktowe nagłośnienie dla kina domowego, ale też pomoże rozkręcić kameralną imprezę w ogrodzie czy na wyjeździe za miasto.

Nieczęsto zdarza nam się testować sprzęt typowo konsumencki, ale musimy przyznać, że Teufel Boomster zrobił na nas bardzo dobre wrażenie i możemy z czystym sercem polecić go osobom, którym zależy na jak najlepszej jakości dźwięku w każdych warunkach, na co dzień i od święta.

Sugerowana cena: 1399 PLN

Więcej szczegółów: https://teufelaudio.pl

PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd
Brzmienie
Funkcjonalność
Cena
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj