Sennheiser HD 630VB – kolejna propozycja dla audiofilów?

0

Czy Sennheiser stworzył kolejny produkt dedykowany audiofilom? Czy słuchawki przeznaczone dla bardzo wąskiego grona odbiorców powinny mieć funkcje, których powstydziłby się niejeden szalony na punkcie jakości Hi-Res użytkownik?

Pytania o tyle zasadne, że cena słuchawek HD 630VB przekracza budżet niejednego miłośnika dobrej muzyki i jakości jej odsłuchu. Zatem czy uda nam się znaleźć 2199 powodów do tego, by wyposażyć się w ten sprzęt?
Na pierwszy rzut oka, Sennheiser idzie naprzeciw oczekiwaniom mobilnego społeczeństwa. Pilot do odbioru rozmów telefonicznych, mikrofon – to funkcje, które znajdziemy niemalże we wszystkich budżetowych produktach, które braki konstrukcyjne, kiepską jakość odsłuchiwanego dźwięku, próbują wypełnić gadżetami rozpalającymi młodziutkie duszyczki gimnazjalistów. I nie chcąc szykanować młodej części społeczeństwa, nie da się zaprzeczyć, że audiofil (dla którego sprzęt Sennheiser’a jest dedykowany), niekoniecznie zwraca uwagę na brzmienie głosu pani z infolinii, wydzwaniającej do niego z reklamą garnków).
Jakoś nie potrafię powiązać wąskiego rynku audiofilskiego z gadżeciarskim rynkiem mobilnego społeczeństwa zaopatrzonego w najnowsze modele telefonów, których podstawową funkcją są genialne zdjęcia i dotykowy ekran.

Sennheiser HD 630VB rzeczywiście parametrami zaskakuje. Częstotliwość w zakresie od 10 do 42000 Hz faktycznie nada się do odsłuchiwania plików Hi-Res, konstrukcja słuchawek HD 630VB również przemawia na plus dla rynku audiofilskiego. Jednak te gadżety w postaci pilota, czy też funkcja customowego ustawienia basu…
Jakoś mnie to nie przekonuje.
Będąc jednak naiwnym i bardzo łatwowiernym, czekam na możliwość przetestowania słuchawek Sennheiser HD 630VB. Może moje uprzedzenia co do łączenia wielu odłamów rynku elektronicznego jest nieuzasadniona…?
Oceńcie sami. Wejdźcie na stronę producenta i zapoznajcie się z informacją na temat propozycji Sennheiser’a – www.sennheiser.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here