Nowości Audeze na CES 2019

0

Nie da się zaprzeczyć, że to, co zaprezentowała amerykańska firma Audeze podczas tegorocznych Consumer Electronics Show zapowiada się bardzo intrygująco. Moduł Bluetooth o nazwie CIPHER, technologia Head Gesture i nowa wersja kolorystyczna słuchawek Mobius to najważniejsze z owych nowości.

Jeśli uważaliście, że doskonałości nie da się udoskonalić, to nie znacie Audeze. Amerykański producent podczas CES 2019 postanowił udowodnić, że to możliwe. Opracowując moduł Bluetooth CIPHER projektanci firmy Audeze umożliwili użytkownikom dousznych modeli z serii iSINE na zamienienie ich w bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym mikrofonem i regulacją głośności. Ten opcjonalny moduł obsługuje łączność Bluetooth 5.0 i kodeki aptX oraz aptX HD, dzięki czemu zapewnia 24-bitową jakość dźwięku high-res. Należący do gamy produktów Audeze CIPHER wykorzystuje także autorski procesor DSP Audeze, pozwalający wydobyć ze słuchawek iSINE pełnię ich brzmieniowych możliwości.

Funkcjonalność modułu zwiększa wbudowany mikrofon, dzięki któremu użytkownik może prowadzić rozmowy telefoniczne. Słuchawki są również w pełni kompatybilne z z Siri. Audeze CIPHER do słuchawek iSINE wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy, zapewniający osiem godzin ciągłej pracy. Cały moduł ma kompaktowe rozmiary i został zaprojektowany tak, aby z łatwością mieścił się w etui ochronnym słuchawek iSINE.

Równie ciekawą nowością Audeze jest technologia Head Gesture opracowana dla gamingowych słuchawek Mobius. Użytkownik przypisując różne kombinacje klawiszy do odpowiednich ruchów głowy, może automatycznie wywołać pożądaną reakcję, np. pochylając głowę w lewo podczas korzystania ze słuchawek Mobius spowoduje, że w trakcie gry wychyli się zza zasłony w lewą stronę. Ta nowatorska funkcjonalność jest w pełni konfigurowalna i może aktywować różnorodne reakcje w różnych grach.
Możliwości słuchawek rozszerza Head Gesture Keybinds (obecnie w fazie testów). Ta technologia to ukłon producenta w kierunku graczy z niepełnosprawnością ruchową – na na celu zapewnienie większego stopnia swobody podczas rozgrywek prowadzonych przy wykorzystaniu słuchawek.

Słuchawki Audeze Mobius Team Carbon

Gamę nowości zaprezentowanych podczas CES 2019 zamyka nowy kolor modelu Mobius. Oprócz Team Copper i Team Blue użytkownicy będą teraz mogli wybrać również wersję kolorystyczną Team Carbon.

Więcej szczegółów:
Producent – www.audeze.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here