Wprowadzenie do oferty nowych produktów Marantz klasy Premium jest zawsze powodem do świętowania wśród audofilskiej społeczności. Nowa limitowana edycja serii 14 przenosi przeżycia dźwiękowe na zupełnie nowy poziom.

Co istotne, jest to zasługą zoptymalizowanej obsługi plików wysokiej rozdzielczości, czyniąc milowy krok na przód w świecie niekończącej się adoracji muzyki. Dostępna w kolorze czarnym lub szampańskim nowa edycja limitowana produktu w ramach 14 serii jest szczytem jakości najwyższej klasy czyniąc z nowego produktu istne arcydzieło. Jak na elitarny wzmacniacz przystało, nowy produkt na swoim pokładzie posiada ultra nowoczesne technologie, w tym: transformator toroidalny i liczne podsystemy w ramach całego sprzętu. Ciężka aluminiowa pokrywa górna o grubości 5 mm i solidne nóżki minimalizujące wibracje są gwarancją najczystszego sygnału. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w udoskonalone komponenty, m.in. technologię HDAM Marantz i jeszcze wydajniejszą ścieżkę sygnału elektrycznego, dzięki czemu oferowana jakość dźwięku osiąga najwyższy możliwy poziom. PM-14S1 SE oferuje pilot zdalnego sterowania z górnym panelem pokrytym stylowym czarno anodyzowanym aluminium ? pilot oferuje również zdalną obsługę odtwarzacza SA-14S1 SE. Zwieńczeniem dzieła są wykonane specjalnie przez Marantz miedziane zaciski terminali głośnikowych. Gwarantuje to bezproblemowe przeniesienie mocnego sygnału do głośników. Czysty luksus do granic możliwości.

Technologia Marantz HDAM

Oferowane komponenty dyskretnego obwodu ? w przeciwieństwie do zintegrowanego obwodu ? w ramach ekskluzywnej technologii HDAM zabezpieczają czystość analogowego sygnału, dostarczając szerokopasmowy dźwięku w całym zakresie pasma o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Dodatkowo wszystkie 24 obwody HDAM SA2 i SA3 zostały zintegrowane z następującymi wyjściami: phono, liniowym, z przeznaczeniem na słuchawki, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.

Potężny wzmacniacz w pełni dyskretnej obudowie

Dodatkowo dla zapewnienia maksymalnej separacji pomiędzy kanałami każdy ze stopni wzmacniacza oferuje rozdzielone obwody razem z pojedynczymi masywnymi radiatorami aluminiowymi wytłaczanymi ze stopu z szerokim obszarem efektywnego emitowania, tym samym rozpraszając ciepło bez użycia wiatraka nie generując przy tym jakichkolwiek szumów. Wzmacniacz o mocy 90 W na kanał (8 ohm) i 140 W na kanał (4 ohm) zapewnia wysoką stabilność przy szerokim zakresie dynamiki, nawet w przypadku głośników z niższą impedancją.

Solidna obudowa, gruba aluminiowa pokrywa górna i ciężkie nóżki

Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prac nad technologiami przetwarzania i wzmacniania czułych sygnałów audio odpowiednio zadbać o stworzenie mocnych podstaw dla urządzenia. Posiadanie solidnej konstrukcji jest gwarantem minimalizacji wibracji, dzięki czemu sygnał audio nie zostaje zakłócony przez efekty mikrofonowe.

Liczne analogowe wejścia i wyjścia

Poza analogowymi wejściami phono i CD urządzenie posiada dwa dodatkowe wejścia liniowe i dwie pary gniazd wejściowych/wyjściowych jack pozwalających na podłączenie licznych urządzeń źródłowych lub odtwarzaczy. Dodatkowo nowy model został również wyposażony w tryb pracy jako oddzielny wzmacniacza mocy, dzięki czemu użytkownik jest w stanie wykorzystać PM-14S1 SE jako pojedynczy wzmacniacz stereo, tak aby dodatkowo wzbogacić wszechstronność systemu kina domowego. Co więcej, wbudowane wyjścia z przeznaczeniem na przedwzmacniacz stereo pozwalają podłączyć PM-14S1 SE do zewnętrznego wzmacniacza mocy.

Dedykowane wyjście na słuchawki

Dzięki ekskluzywnej technologii dyskretnych modułów HDAM obwód słuchawkowy zapewnia doskonałe odzwierciedlenie dźwięku podczas korzystania z różnorodnych typów słuchawek o zróżnicowanym stopniu impedancji, w tym również słuchawek z niską impedancją.

Pozłacane złącza

Złącza analogowych wejść i wyjść zostały pozłocone, tak aby zapewnić optymalny transfer sygnału i długą żywotność.

Starannie wzmocniony sygnał audio

Dzięki oferowanym zindywidualizowanym terminalom głośnikowym wykonanym z czystej miedzi sygnał audio transmitowany do przewodów głośników jest odpowiednio wzmocniony. Idealnie zaprojektowany system transmisji jest gwarancją zachowania najdrobniejszych detali.

Tryb Source Direct

Aby zapewnić maksymalną wierność dźwięku PM-14S1 SE został wyposażony w funkcję Source Direct, która pozwala na ominięcie niepotrzebnych obwodów audio, tak aby odtwarzany sygnał przebiegał jak najprostszą ścieżką.

System zdalnego sterowania

Elegancki pilot może być również wykorzystany do obsługi odtwarzacza super audio CD SA-14S1 SE. Model PM-14S1 SE oferuje także gniazdo wejściowe i wyjściowe dla dodatkowego pilota, zapewniając tym samym maksymalną elastyczność funkcji zdalnego sterowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj