Indiana Line Tesi 661 – elegancja i wysoka jakość brzmienia flagowych głośników serii Tesi

1

Firma Indiana Line wzbogaciła swoją flagową serię Tesi o model 661. Głośnik zachowuje wszystkie atuty pozostałych konstrukcji z tej serii, a przy tym z łatwością wypełnia pięknym brzmieniem nawet duże przestrzenie odsłuchowe.

Tym, co wyróżnia Indiana Line Tesi 661 to elegancka stylistyka, wysoka jakość wykończenia i perfekcyjne odwzorowanie dźwięku. Jak twierdzi producent, nowy model zapewnia najpełniejszy wgląd w muzyczne dzieło – w pełni naturalne, czyste brzmienie, z niesamowitą dynamiką i budzącymi emocje niskimi tonami.

Indiana Line Tesi 661 jest 3-drożną, wolnostojącą konstrukcją, w której para 160-milimetrowych głośników niskotonowych współpracuje z przetwornikiem średnio-niskotonowym (również 160 mm) i 26-milimetrowy tweeter.

Głośniki średnio-niskotonowe posiadają membrany polipropylenowe usztywnione za pomocą miki i centralne nakładki fazowe. Mają one służyć udoskonaleniu odpowiedzi i dyspersją w zakresie średnich częstotliwości.
Przetwornik wysokotonowy z kolei tworzy lekka kopułka jedwabna z mocnym magnesem neodymowym i specjalnie zaprojektowaną radialną tylną komorą rezonansową.

Izolację kolumny od podłoża zapewniają aluminiowe nóżki z podkładkami antywibracyjnymi.

Tesi 661 może współpracować ze wzmacniaczami o mocach mieszczących się w zakresie 30-160 W (sugerowana moc) i impedancji od 4 do 8 Ω. Flagowa konstrukcja z linii Tesi obsługuje częstotliwości z zakresu 35-22 000 Hz i cechuje się 92-decybelową skutecznością. Model ten wyposażony jest w podwójne zaciski głośnikowe, co umożliwia zastosowanie połączenia bi-wiring/bi-amping.

Indiana Line Tesi 661 już jest dostępna w sprzedaży. Model dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: czarna i orzech. Nominalna cena detaliczna, niezależnie od wybranej kolorystyki, wynosi 1847 zł/sztukę (3695 zł/para).

Więcej szczegółów:
Producent – www.coral-indianaline.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here