Przedstawiamy wyróżnienia EISA w kategorii Hi-Fi na rok 2017/2018

0

European Imaging and Sound Association to stowarzyszenie, które co roku ogłasza wyróżnienia w segmencie audio. W tym roku EISA zasiliła swoje szeregi ekspertami spoza starego kontynentu.

Do grona dołączyły firmy oraz specjaliści z USA i Australii, co jedynie podniosło, już i tak wysoką, rangę corocznych werdyktów. Dziś przedstawiamy Wam wyróżnienia z kategorii Hi-Fi. Wśród nich produkty uznanych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku oraz, to co zawsze cieszy szczególnie, młodych, ambitnych i wchodzących na rynek producentów. Przedstawiamy 14 produktów w kategorii Hi-Fi. Oto one!

RHA DACAMP L1 – przenośny DAC/wzmacniacz słuchawkowy

Młoda firma RHA stała się znana dzięki swojemu pierwszemu przenośnemu DAC-owi (i wzmacniaczowi słuchawkowemu w jednym). Wyposażony we wszystkie kable potrzebne do połączenia z urządzeniem przenośnym, ma wejście optyczne iUSB. Audiofile docenią zbalansowane wyjście słuchawkowe, towarzyszące popularnemu 3,5-mm gniazdku, a dziesięć godzin pracy baterii zapewni komfort wszystkim użytkownikom. Wysokiej jakości przetwornik ESS zapewnia dźwięk zwinny i  detaliczny, podczas gdy aluminiowa obudowa jest jedną z najładniejszych w tego typu urządzeniach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.rha-audio.com

YAMAHA WXC-50 – odtwarzacz sieciowo-strefowy

Wbrew swojej drobnej posturze, ten nowy, bezprzewodowy, strumieniujący przedwzmacniacz jest jak szwajcarski scyzoryk w świecie hi-fi, zdolny do wielu różnych zadań. Pracuje jako samodzielny streamer lub DAC/preamp i ma pełną funkcjonalność wielostrefową poprzez firmowy system sieciowy MusicCast. Technika ta strumieniuje dźwięk w całym domu, kontrolowana jest przez łatwą w użyciu aplikację na urządzeniu przenośnym. WXC-50 wspiera podwójnej prędkości DSD i pliki FLAC hi-res, a także wszystkie popularne serwisy. To łatwy sposób wejścia w multiroom.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.europe.yamaha.com

DEVIALET GOLD PHANTOM – innowacja Hi-Fi

Ewolucja rewolucji – Gold jest najważniejszym udoskonaleniem fantastycznego Phantoma. Napakowany unikalną techniką, zawierając wzmacniacze ADH o łącznej mocy 4500 W i system zarządzania niskimi częstotliwościami SAM, emituje bas z niezwykle wydajnych przetworników umieszczonych na bocznych ściankach, podczas gdy unikalnej konstrukcji układ koncentryczny przetwarza zakres średnio-wysokotonowy. Swobodnemu promieniowaniu i szerokiej emisji dźwięku doskonale służy opływowy kształt obudowy.
Możliwości komunikacyjne obejmują AirPlay, Bluetooth, Spotify Connect wraz z przewodowymi wejściami optycznymi i Ethernet.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.devialet.com

MARANTZ SA-10 & PM-10 – high-endowy system stereo

Flagowy odtwarzacz Marantza i wzmacniacz zintegrowany tworzą parę osiągającą kolejne szczyty innowacji i jakości dźwięku. SA-10 odtwarza płyty SACD, CD i pliki cyfrowe na ekstremalnie wysokim poziomie, dzięki firmowej technice Marantz Musical Mastering, opartej na specjalnym sprzęcie i oprogramowaniu, po konwersji sygnału do formatu 1-bitowego. PM-10 to pierwszy high-endowy wzmacniacz Marantza w klasie D, zawierający wyśmienite moduły Ncore, zapewniające wysoką moc przy niskich zniekształceniach. SA-10 i PM-10 tworzą razem kombinację o potężnych możliwościach funkcjonalnych i brzmieniowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta:

NAD C 338 – wzmacniacz “best value”

NAD jest znany z niewielkich, ale wydajnych wzmacniaczy o potężnym uderzeniu. Jednak C 338 oferuje też coś więcej, coś zupełnie nowego. To pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej. Dostępne są wejścia niemal wszystkich standardów – optyczne, koaksjalne, analogowe liniowe, z korekcją phono MM, aż po Bluetooth. Wzmacniacze w klasie D dostarczają 50 W na kanał, a wyjście słuchawkowe ma dedykowany obwód. W tej cenie nie znajdujemy dla C 338 godnego konkurenta.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.nadelectronics.com

HEGEL RÖST – wzmacniacz zintegrowany

Nie daj się zmylić niepozornej, niskiej obudowie; oto wzmacniacz o żywym, ekspresyjnym dźwięku, który podłączysz do szerokiej gamy źródeł. Opatentowany przez Hegla układ SoundEngine zapewnia bezwzględnie czysty wgląd w muzykę, dostarczając moc wystarczającą, aby współpracować z większością kolumn głośnikowych. Wbudowany przetwornik C/A, doposażony w system AirPlay, wejście USB i funkcję DLNA, otwiera możliwość ściągania muzyki prosto z sieci. Bazując na protokole komunikacji IP, w przejrzysty sposób wspiera systemy automatyki domowej. Elegancki, ergonomiczny, nowoczesny. Dla audiofila, i nie tylko.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.hegel.com

ELAC MIRACORD 90 – high-endowy gramofon

Celebrując 90. rocznicę założenia firmy, ELAC przygotował piękny gramofon, przypominając tym samym swoje dawne zasługi w tej dziedzinie. Pełen artyzmu projekt łączy klasyczne proporcje ze współczesnym wzornictwem, sentyment do winylu z nowoczesną techniką. Masywna podstawa, będąc solidnym oparciem dla ciężkiego talerza, jest szykowana w kilku gustownych wersjach. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stabilność i wygodną regulację, a ramię z włókna węglowego wyposażono we wkładkę, opracowaną specjalnie dla tego modelu we współpracy z firmą Audio-Technica. Płynie muzyka – słodka i analogowa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.elac.com

PRO-JECT ESSENTIAL III FLEXI-RANGE – gramofon “best value”

Doskonały pomysł – seria Flexi Pro-Jecta obejmuje sześć wersji gramofonu Essential III, przygotowanych pod kątem różnych potrzeb współczesnych użytkowników i miłośników winylu. Od modelu podstawowego, po najbardziej “napakowany” model Record Master (z elektroniczną regulacją obrotów, korekcją phono, przetwornikiem analogowo-cyfrowym z wyjściem USB) – każdy znajdzie coś dla siebie; dostępna jest nawet opcja z Bluetooth aptX. Wszystkie wersje są wyposażone we wkładkę OM10 Ortofona (lepszą niż w poprzednim wydaniu Essentiala) i występują w kilku wariantach kolorystycznych (czarna, biała i czerwona).

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.project-audio.com

PRO-JECT PRE BOX S2 DIGITAL – DAC/Wzmacniacz słuchawkowy

To małe pudełeczko jest dowodem na to, że w świecie cyfrowego audio wielkość przestaje mieć znaczenie, a mniejszy często potrafi więcej. Długa lista zalet obejmuje wzmacniacz słuchawkowy, funkcje przedwzmacniacza i przetwornik ESS Sabre ostatniej generacji, pracujący w konfiguracji dual-mono. Obsługuje on dosłownie wszystkie materiały – od DSD512 po PCM 32 bit/768 kHz, rozpoznaje i dekoduje także pliki MQA. Zaawansowanie potwierdzają wysokiej jakości elementy bierne, mające oczywiście wpływ na brzmienie, które można też kształtować poprzez wybór filtra cyfrowego. Nadzwyczajna wszechstronność i swobodny, ekspresyjny dźwięk przekonują ostatecznie, że hi-fi może być wspaniałe i przystępne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.box-designs.com

DENON AH-D7200 – słuchawki

Kiedy wybieramy słuchawki, szukamy dobrego brzmienia, ale nie możemy oszczędzać na wygodzie. Szczególnie dobór materiałów na pasku i poduszkach, wypełnionych pianką z pamięcią kształtu, powoduje, że AH-D7200 są jednymi z najprzyjemniejszych słuchawek w kategorii dużych, wokółusznych konstrukcji zamkniętych, a ich muszle z drewna orzechowego mają pozytywny wpływ zarówno na brzmienie, jak i na wygląd. Dźwięk jest podobny – obfity, przytulny, gładki, odpowiednio przejrzysty, unikający wyostrzeń, odpowiedni dla długich sesji. Nowe przetworniki typu FreeEdges działają doskonale. Denon w pięknym stylu wraca do projektowania słuchawek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.denon.pl

Q ACOUSTICS CONCEPT 500 – wolnostojący zespół głośnikowy

Wiele firm głośnikowych, wspinając się na wyższe pułapy jakości i ceny, robi to z wyraźnym wysiłkiem, szykując zaskakujące rozwiązania. Nie dotyczy to Q Acoustics; jej nowy flagowiec – Concept 500 – jest gruntownie przemyślanym, rzetelnym projektem, opartym na wiedzy i doświadczeniu, a nie na fantazjach. Perfekcyjnie zestrojony układ przetworników zainstalowano w optymalnie wzmocnionej obudowie, o wielowarstwowych, wytłumionych żelem ściankach. Brzmienie jest nadzwyczaj dokładne i neutralne, co służy każdej muzyce. Wykończenie stoi na najwyższym poziomie, elegancko połączono powierzchnie ozdobione naturalnym fornirem i lakierowane na wysoki połysk.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.qacoustics.co.uk

DYNAUDIO CONTOUR 20 – podstawowy zespół głośnikowy

Klasyczny, ale i bardzo zaawansowany, podstawkowy “monitor” Dynaudio – Contour 20 –kreuje dźwięk znacznie większy, niż można się po nim spodziewać, z zadziwiająco niskim basem. W długiej tradycji serii Countour, rozpoczętej na początku lat 80., konstrukcje podstawkowe zawsze miały duże znaczenie i zdobywały pochwały. Najnowszy model udoskonalono poprzez zastosowanie wysokotonowego Esotara2, poważnie zmodyfikowanego głośnika nisko-średniotonowego i nowego projektu obudowy z aluminiowym frontem, której zaokrąglone krawędzie mają walory akustyczne i estetyczne. Dźwięk jest liryczny, soczysty i dokładny – wyjątkowa kombinacja, będąca już firmową specjalnością.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.dynaudio.com

DALI SPEKTOR 6 – zespół głośnikowy “best value”

Przystępne cenowo kolumny wolnostojące to kategoria, w której trudno pokonać Spektora 6. Model wieńczący serię Spektor dostarcza dźwięk mocny i  jednocześnie wyrafinowany. Jego konstrukcja jest solidna, dobre wrażenie robi zarówno obudowa, jak i wysokiej jakości przetworniki – para nisko-średniotonowych z firmowymi membranami z domieszką włókna drzewnego i tekstylna kopułka wysokotonowa. Przygotowano dwie wersje wykończenia (czarną i orzechową), a brzmienie, chociaż w jednej wersji, ma znacznie więcej atutów, niż to sugeruje cena.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.dali-speakers.com

KEF LS50 WIRELESS – bezprzewodowy zespół głośnikowy

Uniwersalny, zintegrowany, aktywny głośnik LS50 Wireless ściąga muzykę z sieci, jest kompatybilny z serwisem Tidal i systemem Bluetooth aptX, odtwarza materiał hi-res do 192 kHz/24 bit przez wejście USB; do wykorzystania jest też wejście optyczne i parka RCA. System wzmacniaczy o łącznej mocy 230 W jest wydajny i wyrafinowany (różnego typu układy dla sekcji nisko-średniotonowej i wysokotonowej), podobnie jak sam układ przetworników – dwudrożny, koncentryczny Uni-Q, – zapewniający szeroką i stabilną scenę stereofoniczną. Nowa konstrukcja przenosi brzmieniową klasę i talenty nagrodzonego już modelu LS50 (pierwszej, pasywnej wersji) do świata bezprzewodowego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.us.kef.com

To już wszystko co w tym roku z kategorii Hi-Fi przygotowało dla nas stowarzyszenie EISA.
Więcej informacji znajdziecie na stronie European Imaging and Sound Association www.eisa.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj