Classic C 268 – nowy stereofoniczny wzmacniacz od NAD

0

Najnowszy stereofoniczny wzmacniacz NAD, Classic C 265 to urządzenie przygotowane do pracy w wielu konfiguracjach. W stosunkowo niewysokiej cenie otrzymujemy sprzęt współpracujący z przedwzmacniaczem, zasilający głośniki w układzie bi-ampingu czy będący po prostu wyrafinowanym monoblokiem.

Trzeba przyznać, że projektanci NAD najnowszą końcówką mocy przełamali masę barier. Model C 268 może być wykorzystywany w tradycyjnym zestawieniu wraz z przedwzmacniaczem, zasilać kolumny głośnikowe w układzie bi-amping lub pracować jako wzmacniacz slave. Dodatkowo możliwość zmostkowania, przetwarzająca wyjściową moc 80 W x 2 w potężne 300 W jeszcze bardziej poszerza jego funkcjonalność.

We wzmacniaczu zrezygnowano z konwencjonalnych zasilaczy liniowych na rzecz jeszcze wydajniejszych obwodów opartych na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych Class D. NAD C 268 wyróżnia się liniową charakterystyką w szerokim zakresie pasma przenoszenia, zaś zasilanie dostarcza niemal 200 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy potrafi wygenerować ponad 500 W, aby w pełni odwzorować dynamikę muzyki. Warto też wspomnieć, że końcówka mocy przystosowana jest do współpracy z napięciem sieciowym od 100 V do 240 V i gwarantuje czyste zasilanie dla wszystkich układów. Dzięki technologii Hypex UcD udaje się też uzyskać potężną moc wyjściową przy niemal niemierzalnych zniekształceniach i szumie w całym słyszalnym zakresie.

Do tych szerokich możliwości projektanci NAD dodali także funkcję zmostkowania, zmieniającą C 268 w niesamowicie mocny monoblok, który można połączyć w system audio z kolejnym C 268. Alternatywnie C 268 można sparować ze wzmacniaczem zintegrowanym/DAC NAD C 368 i w przypadku zmostkowania obu jednostek w trybie mono uzyskać 300 W mocy na kanał, ciesząc się przy tym czystą przyjemnością słuchania.

Wzmacniacz mocy NAD C 268 już jest dostępny w sprzedaży.

Poglądowa cena detaliczna modelu wynosi 3799 zł.

Więcej info:
Producent – www.nadelectronics.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here