Bang&Olufsen BeoSound 1 i 2, wyjątkowe Home Audio…

0

Firma Bang & Olufsen kolejny raz udowodniła, że jest mistrzem w swojej dziedzinie. Dwa bezprzewodowe głośniki – BeoSound 1 i 2 to kolejne “audio-wizualne” dzieła sztuki.

Te dwa bezprzewodowe głośniki duńskiego producenta, mogą pochwalić się co najmniej nietuzinkowym wyglądem. Ich stożkowy kształt idealnie oddaje to, co firma chciała przekazać klientom – wysokiej jakości przestrzenny dźwięk, rozchodzący się w pełnym zakresie 360 stopni.

Prostota była najważniejsza. Naszym marzeniem był stworzenie głośnika, który chodź trochę przypominał będzie instrument muzyczny. Produkt, który każdym elementem będzie udowadniał, do czego został stworzony – do roztaczania pięknej muzyki.” – Torsten Valeur, projektant BeoSound 1 i BeoSound 2.

Mniejszy BeoSound 1 jest w pełni mobilny. Wyposażono go w litowo – jonowy akumulator (wytrzymuje od 4 do 16 h pracy, w zależności od głośności), pełnozakresowy driver o wielkości 1 i 3/4″ oraz bass driver o wymiarze 4″.
Większy brat “jedynki”, czyli BeoSound 2 wymaga zasilania sieciowego, nie dziwi to jednak w momencie, kiedy przyjrzycie się bliżej jego specyfikacji. W środku stożkowej kolumny mieści się woofer wielkości 5 i 1/4″, dwa 2″ głośniki średniotonowe i tweeter wielkości 3/4″. A to wszystko zasilane kolejno ze wzmacniaczy 2x20W, 2x11W i 40W.

Zarówno BeoSound 1, jak i BeoSound 2 łączą się bezprzewodowo z popularnymi serwisami streamingowymi, typu Spotify, Deezer QPlay, TuneIn, oraz działają w technologii Multiroom. Kolumny wyposażono również w obsługę Chromecast, AirPlay, Spotify Connect, DLNA, Bluetooth i wiele innych przydatnych funkcji.

Szczegółowy opis głośników BeoPlay 1 i 2 znajdziecie na stronie producenta www.bang-olufsen.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here