Zoom GCE-3: kompaktowa stacja robocza dla gitarzystów!

0

Tegoroczne premiery, podczas NAMM Show 2019, obfitowały w ciekawe urządzenia dla gitarzystów. Nie zawiodła także firma ZOOM, prezentując niezwykle kompaktową, gitarową stację roboczą Zoom GCE-3! Dziś producent dzieli się z nami oficjalną prezentacją video!

Wiadomo nie od dziś, że firma ZOOM to nie tylko świetne rejestratory dźwięku! To także wielofunkcyjne rozwiązania dla gitarzystów. ZOOM GCE-3 Guitar Lab Circuit Emulator  jest takim właśnie urządzeniem. Jest to połączenie interfejsu audio USB z ogromnymi możliwościami multiefektu. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu Zoom Guitar Lab, służącego do edycji i zarządzania bibliotekami barw, a także wbudowanemu procesorowi DSP symulującego wiele multiefektów (m.in.: G5n, G3n, G3Xn, B3n), dostajemy w ręce naprawdę ciekawe urządzenie z ogromnymi możliwościami. Zoom GCE-3 może stać się niejako dowolnym multiefektem, który zabierzemy do studia czy na scenę, lub będzie naszym towarzyszem podczas nagrań. Interfejs ZOOM GCE-3, jest kompatybilny zarówno z systemem MacOS oraz Windows.

Warto dodać, że dzięki wbudowanemu procesorowi DSP, całe przetwarzanie sygnału zachodzi w ZOOM GCE-3, pozwalając zaoszczędzić moc obliczeniową naszego komputera i jak dodaje producent, obniżyć latencję (opóźnienie sygnału) prawie do zera.

Urządzenie wyposażono w gniazdo Jack (INPUT) obsługujące standardowy kabel gitarowy. Do dyspozycji mamy także wejście stereo AUX IN, dzięki któremu podłączycie zewnętrzne źródło dźwięku jak smartfon itp., co umożliwi odtwarzanie zewnętrznych podkładów bezpośrednio na słuchawkach np. podczas nagrywania gitary na komputer. Dodatkowo GCE-3 zapewnia dedykowaną regulację głośności słuchawek do monitorowania.

Na koniec zasilanie i komunikacja z komputerem!

Rzecz oczywista ale warta wyjaśnienia, ponieważ ZOOM GCE-3, został wyposażony w możliwość klasycznego zasilania za pomocą opcjonalnego standardowego zasilacza Micro USB jak do naszych smartfonów, ale dodatkowo posiada gniazdo USB-C, którym urządzenie komunikuje się z komputerem, ale jeśli komputer również posiada USB-C to gniazdo to jednocześnie zasila naszego ZOOM’a! Czyli nie potrzebujemy już dodatkowego zasilania!

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.zoom.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here