Zdążyliście już poznać gitarę Music Man Steve Morse Y2D?

0

Instrument sygnowany nazwiskiem człowieka, który w świecie gitary dokonał już chyba wszystkiego. I nieistotne jest, czy jesteś fanem tak samego Steva czy Deep Purple w którym gra, nie można odebrać mu palmy pierwszeństwa w byciu gitarzystą wszech czasów.

Są ludzie, którzy w Steve Morse’a wierzą niczym w bóstwo. Jego technika gry jest tak wysublimowana i tak efektowna – nie mylić z efekciarską – że trudno mieć jakiekolwiek “ale” co do muzyki, którą Steve kreuje.
Jednak jest jeszcze “coś”, co stanowi integralną część twórczości Morse’a – jego gitara.
Model sygnowany nazwiskiem gitarzysty Deep Purple, jest instrumentem wyjątkowym pod wieloma względami. Już sama decha (korpus) i jej ergonomia jest czymś kompletnie oderwanym od standardów, które znamy z innych instrumentów.
Elektronika zaś, to już zaiste majstersztyk konstrukcyjny.

slide-19x

Music Man SM Y2D to instrument znany od kilku lat, będący jednocześnie drugą odsłoną sygnowanej jego nazwiskiem gitary Music Man.
Nie jest to żadna nowość, żadna zapowiedź. Steve Morse gra na niej do dnia dzisiejszego, a istotą tego krótkiego artykułu jest to, że ty również możesz na niej grać.
Faktem jest, że Y2D kosztuje niemało, bo jakieś 8500-9000 PLN, jednak jest to wciąż mniej, niż gitary sygnowane chociażby takimi nazwiskami jak James Hetfield, którego twórczość odstaje daleko poza świat Morse’a – i wiedząc, że jestem wieloletnim maniakiem Metallica, miejcie świadomość, że nie piszę  tego po to, by obrazić tak fanów Jamesa, jak i niego samego.
Powiedzmy sobie szczerze. Steve Morse jest tylko jeden. Technika gry i jego muzyka również jest tylko jedna.

slide-20x

Potraktujcie ten tekst jako zapowiedź czegoś większego.
Wraz z naszym redakcyjnym przyjacielem szykujemy dla was artykuł w ciut innej formie.
Debatujemy nad tym już od pewnego czasu po to, by dać wam coś więcej aniżeli rząd literek, które ktoś przeczyta, a ktoś nie.

Jak mawia Miro – jeden z największych fanów Morse’a których znam:

Nie dyskutuj o tej gitarze, dopóki nie miałeś jej w rękach!

Jeśli chcecie poznać instrument trochę bliżej, zapraszam was do odwiedzenia strony producenta www.music-man.com lub na stronę polskiego dystrybutora, by zapoznać się z pełną ofertą instrumentów Music Man www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj