Zachwycająca gitara Framus Custom Shop Masterbuilt WH-1, sygnowana nazwiskiem Wolfa Hoffmanna

1

Wolf Hoffmann to jeden z prekursorów Heavy Metalu w Europie. Będąc współzałożycielem jednej z najsłynniejszych grup, zespołu Accept, Wolf doczekał się również swoich sygnatur. Jedną z nich jest absurdalnie piękna gitara Framus Custom Shop Masterbuilt WH-1 z wykończeniem Chaos Artwork.

Poza specyfikacją techniczną, która swoją drogą przyprawia o niemały zawrót głowy, Framus WH-1 poraża jeszcze pięknem wykonania.

Zacznijmy jednak od specyfikacji.
Body i gryf WH-1 wykonano z najwyższej jakości klonu. Na szczycie znajduje się charakterystyczna główka Framus z kluczami Graph Tech Ratio Locking Machine z drewnianymi uchwytami. Podstrunnica sygnowanej przez Wolfa gitary wykonana została z hebanu z tzw. wykończeniem “Tigerstripe”. Nie jest to jednak konkretny gatunek hebanu, a jedynie właśnie forma jego estetycznego wykończenia bądź klejenia z innymi gatunkami.
Elektronika WH-1, to aktywne przetworniki Active Fishman Fluence Signature Set słynące ze “straszliwie” mocnego sygnału. Na końcu zaś znajduje się oryginalny most Floyd Rose.
Framus Custom Shop Masterbuilt WH-1 wyposażono ponadto w trójpozycyjny przełącznik oraz tylko jeden potencjometr Volume.

Jeśli chodzi zaś o wykończenie, to Framus Custom Shop Masterbuilt WH-1 poraża zarówno pięknem jak i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Nawet fluorescencyjne znaczniki na krawędzi gryfu wydają się być nakrapiane z dbałością o najmniejszą część milimetra. Jednak, to malowanie instrumentu nazwane Chaos Artwork, wzbudza największe emocje.
Agresywna, niebiesko-żółta oprawa gitary bije w oczy wyjątkowością. Do tego dochodzi uwypuklony symbol gwiazdy (jak mniemam). Całość prezentuje się wręcz porażająco pięknie, jednak żadne słowa nie są w stanie oddać tego, jak prezentuje się Framus Custom Shop Masterbuilt WH-1.

Więcej info:
Producent: www.warwick.de
Dystrybutor: www.shop.warwick.de

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj