Yamaha LL-TA z systemem TransAcoustic

0

Mogło by się wydawać, że nowatorskie podejście do tak klasycznych instrumentów jak gitary, jest raczej mało prawdopodobne. Firma Yamaha udowadnia jednak, że w tej dziedzinie nie postawiono jeszcze kropki nad “i”.

Yamaha LL-TA to jedna z najnowszych propozycji firmy. Gitara nie różni się znacząco od innych modeli dostępnych na rynku. Podobnie jak inne, posiada gryf, pudło rezonansowe, struny i główkę, zatem wszystkie znane składowe klasycznego instrumentu. Posiada jednak jeszcze jeden drobny element – mowa o systemie TransAcoustic, o którym pisaliśmy w artykule “Yamaha TransAcoustic Guitars – innowacja na miarę naszych czasów”

Jedną z dwóch propozycji wyposażonych w powyższy system jest właśnie model Yamaha LL-TA.
Na minionych targach Music Messe, instrument walczył o laur najlepszej propozycji w segmencie gitar akustycznych w zestawieniu mipa.
Konstrukcja modelu LL-TA, to sprawdzona przez firmę forma Yamaha Original Jumbo. Hebanowa podstrunnica nadaje instrumentowi fajnego, dość agresywnego brzmienia. Gryf LL-TA wyposażono w 20 progów, a całość upakowano w pudle rezonansowym z litego świerku i palisandru.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.pl.yamaha.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here