Wzmacniacz gitarowy – Engl Acoustic A101

0

Czasami mam poczucie, że już nie da się wymyślić czegoś naprawdę ładnego. I nagle przychodzi taki dzień, gdy patrzę w ekran jak zaczarowany. Swoją drogą ciekaw jestem jaka będzie Wasza ocena Engl Acoustic A101.

Zacznijmy od tego co odróżnia A101 od innych wzmacniaczy gitarowych. W mojej ocenie, niewiele da się zmienić w utartych standardach technologicznych, których zadaniem jest zadowolić odbiorców poszukujących jak najbardziej naturalnych brzmień swojego instrumentu.
Każdy gitarzysta wie, że poszukiwania gitary to głównie poszukiwanie brzmienia. Zatem w późniejszym etapie próbujemy znaleźć taki sprzęt nagłośnieniowy, by nie zatracić tego co oferuje nam instrument.
I takie założenie przyświecało również twórcom Engl Acoustic A101. Jak tego dokonali? W zasadzie chyba łatwiejszej drogi nie było. Wystarczyło upakować całą elektronikę znaną ze świata wzmacniaczy do jednej, dobrze spasowanej drewnianej obudowy z drewna sosnowego.

Co w tym takiego nowatorskiego, zapytacie? Nic! Kompletnie nic! Niewielu jednak producentów zdaje się wiedzieć o akustycznych właściwościach tego materiału.
Sosna do synonim brzmienia, ale i w stolarstwie nietrwałości. Zatem czy był to dobry pomysł?

Zdaniem producenta, tak. I rzeczywiście sosną da się tak manipulować, by żyła w naszych meblach, głośnikach i wzmacniaczach przez dziesiątki lat. Nie musi wcale pękać i pochłaniać wilgoci. Sosna ma dobrze brzmieć, a Engl Acoustic A101 brzmi świetnie!

Wzmacniacz posiada szereg całkiem fajnych możliwości, otwierając się na swojego artystę muzyka i dając mu do ręki cały wachlarz efektów, korekcji brzmienia i mocy.
A101 to 150 W akustyczny potworek, który zasili nie tylko gitarzystę, ale i wokalistę czy pianistę. Dobrze zabrzmi z niemal każdym instrumentem. Na pokładzie wzmacniacza znajdziemy 8″ woofer i tweeter. Gniazdami komunikacyjnymi są oczywiście gniazda XLR/Jack.

Sprawdźcie co potrafi Engl Acoustic A101 na stronie producenta www.englamps.de oraz na stronie polskiego dystrybutora www.cmvanax.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here