Wymiana strun w gitarach PRS (i nie tylko)

0

Na kanale YouTube firmy PRS Guitars pojawiły się filmiki instruktażowe, wyjaśniające jak przeprowadzić wymianę strun – a szczególnie ich prawidłowe nałożenie na kołki – w zależności od rodzaju stroików zamontowanych w danym modelu gitary.

Klucze standardowe

Instalowane fabrycznie w większości modeli PRS SE,  a także wielu amerykańskich modelach z linii Core i S2, są najczęściej spotykanym rodzajem stroików w gitarach elektrycznych i akustycznych również innych marek. Dlatego ten wideo-poradnik powinien zainteresować prawie każdego gitarzystę.

Klucze blokowane PRS

Zapewniają szybszą i łatwiejszą wymianę strun, bez konieczności specjalnego wiązania ich na kołkach – zamiast tego końcówka każdej struny jest dociskana od góry przez śrubkę. Te wskazówki dotyczą modeli stroików blokowanych Phase 2, Phase 3, S2 oraz SE.

Klucze blokowane PRS „Winged“

Specyficzna odmiana kluczy blokowanych, wykorzystująca małe dźwigienki zaciskające oraz zwalniające blokadę. Chwalone za stabilność stroju, lecz niezbyt lubiane ze względu na skomplikowaną obsługę. Na szczęście dzięki poniższej prezentacji ten ostatni argument znacznie traci na sile.

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj