Wycieczka po fabryce Friedman Amplification

0

Friedman Amplification to firma ceniąca sobie pasję do tworzenia produktów dla najbardziej wymagających artystów. W asortymencie producenta znajdujemy nie tylko wzmacniacze stanowiące kręgosłup marki, ale i efekty gitarowe oraz same gitary.

I niezależnie o którym z produktów piszemy, to za każdym razem łączy je jedna wspólna cecha – najwyższy poziom wykonania. Dlaczego tak się dzieje? Dowiecie się tego z podróży po fabryce Friedman Amplification znajdującej się w Laguna Hills, w Kalifornii.

Dave Friedman, twórca sukcesu Friedman Amplification jest człowiekiem stojącym za brzmieniami rockowymi sygnowanymi nazwiskami Eddiego Van Halena, Stevea Stevensa i Jerryego Cantrella.
Ogromna wiedza i pogoń za osiągnięciem perfekcji brzmienia zainspirowały Friedmana do stworzenia swojej własnej serii wzmacniaczy nazwanych jego własnym nazwiskiem. W przeszłości, posiadanie wzmacniacza zbudowanego lub modyfikowanego przez Friedmana wymagało sławnego nazwiska, lecz obecnie magia jego twórczości dostępna jest dla każdego.
Wszystkie wzmacniacze Friedmana budowane są w USA z najwyższej jakości, ręcznie selekcjonowanych komponentów, a przed sprzedażą zostają sprawdzone i przetestowane przez samego Davea.

Wycieczka po fabryce w Laguna Hills rozpoczyna się od “działu” wzmacniaczy i kolumn.
Już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tam mowy o przypadku.
Drewniane obudowy, ręczne klejenie i skręcanie komponentów obudowy, to jedna z cech wzmacniaczy Friedman Amplification.
Po krótkiej rozmowie, Dave zaprowadza swojego gościa do butikowych efektów gitarowych.
Tam jeszcze wyraźniej widać, że każdy produkt, to pieczołowicie wykonana praca najlepszych specjalistów. Ręczne lutowanie, pomiary oporności i składanie w całość. Piękniej już się nie da.
Na zakończenie niszowa produkcja gitar.

W tym krótkim materiale filmowym zarejestrowanym przez amerykański portal Sweetwater widać, że Dave to nie tylko prezes i beneficjent swojego interesu.
To człowiek czynu, który personalnie stoi za każdym sukcesem swoich produktów swojej marki.

Więcej szczegółów
Producent: www.friedmanamplification.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here