Wiosenny wysyp gitar Ibanez dla leworęcznych!

0

Jak co miesiąc, firma Ibanez ogłosiła kolejne gitarowe premiery. Tym razem są to aż cztery instrumenty – a każdy z nich w wersji leworęcznej!

Przy stosunkowo niewielkim zaopatrzeniu rynku gitar elektrycznych i elektroakustycznych w modele przystosowane dla osób leworęcznych majowe premiery firmy Ibanez stanowią miłą odmianę.

Ibanez AZ2402L Prestige

Leworęczna odmiana cieszącego się od paru lat coraz większą popularnością modelu AZ2402. Mamy tu parę przetworników Seymour Duncan Hyperion łączonych w całości jako humbuckery, w trybie coil split lub z opcją „Power Tap“ aktywowaną dodatkowym przełącznikiem. Do tego mostek tremolo Gotoh T1802 i szyjka o profilu AZ Oval C z przypiekanego klonu.

Ibanez RG5121L Prestige

Szybki gryf super wizard i korpus o ostrym kształcie RG wykończony w kolorze Burgundy Metallic Flat, stały mostek Gibraltar Standard II oraz dwa aktywne przetworniki Fishman Fluence Modern Humbucker w srebrnych puszkach. Ich brzmienie ma dwie odmiany wybierane dodatkowym, małym przełącznikiem „Voice“.

Ibanez RG421EXL

Kształt korpusu dobrze znany z serii RG, klonowa szyjka Wizard III, stały mostek, dwa pasywne humbuckery z 5-pozycyjnym przełącznikiem i minimalistyczne, czarne wykończenie – a to wszystko w przystępnym cenowo wydaniu. Idealny wybór na początek, szczególnie dla wykonawców rocka i metalu!

Ibanez TCY10LE

Elektroakustyczny model bazujący na oryginalnym kształcie Ibanez Talman. Boczki i spód pudła wykonane z sapele, płyta wierzchnia ze świerku, a szyjka z drewna okoume. Przetwornik piezoelektryczny umieszczony w mostku pod siodełkiem uzupełnia aktywny preamp Ibanez AEQ-2T z wbudowanym stroikiem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj