Tradycje lat ’60 z basem Rickenbacker 4003 S

0

Jest jakby przeniesiona z lat ’60, nawiązując formą i nazwiskami jakie ją doceniły. Klasyczne brzmienie i niebagatelny wygląd. Poznajcie gitarę Rickenbacker 4003 S.

Markę doceniono już lata temu, a na instrumentach Rickenbacker grali basiści takich legend jak The Beatles, Yes, Roxette, Metallica czy wreszcie Motörhead z Lemmy’m Kilmister na czele. Rickenbacker to najstarsza amerykańska firma zajmująca się budową gitar elektrycznych. Założono ją w roku 1931 i działa do dziś, tworząc dla nas wspaniałe instrumenty. Jednym z nich jest właśnie Rickenbacker 4003 S.

4003 S jest swoistym następcą legendarnego modelu 4001 S, na którym tworzył m.in. Paul McCartney i Chris Squire. Zachowano wspaniały charakter, tradycje tworzenia instrumentu, a jednocześnie dostosowano gitarę do panujących dziś trendów zarówno wizualnych jak i brzmieniowych.
Rickenbacker 4003 S wyposażona jest w podwójny system Truss Rod. Konstrukcyjnie zaś 4003 S to niemalże w całości drewno Klonu z palisandrową podstrunnicą.
Elektronicznie, Rickenbacker to absolutnie żadna rewolucja. Tradycja brzmienia wymagała zachowania pickupów RIC typu Single Coil. Jeśli chodzi o osprzęt, to zastosowano sprawdzony Schaller Deluxe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.rickenbacker.com

Piękny dowód na to, że gitarę tej klasy potrafią docenić artyści pamiętający klasyczne, pełne brzmienie. Zobaczcie Rickenbacker 4003 S w prawdziwych warunkach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here