Tech 21 prezentuje efekt basowy Steve Harris Signature SH1

0

Steve Harris, to jedna z niezaprzeczalnych legend muzyki metalowej ostatnich dekad. Szybki, precyzyjny i niemal perfekcyjny, doczekał się efektu będącego odzwierciedleniem jego gry! Poznajcie sygnowany nazwiskiem basisty Iron Maiden, Tech 21 SH1!

Steve Harris jest nie tylko założycielem jednej z najsłynniejszych grup muzycznych na świecie. To również autor tekstów i muzyki, reżyser, scenarzysta i inżynier edytujący zarówno ścieżki audio jak i wideo.
Jako lider jednej z najbardziej wpływowych grup, jest również założycielem solowego projektu British Lion. Wraz ze swoim zespołem w roku 2012 wydał pn album o tej samem nazwie.

Tech 21 SH1 to swego rodzaju ukoronowanie twórczości Harrisa przez amerykańskiego producenta.
Efekt odzwierciedlający niemal 100% charakterystycznych technik gry jakie prezentuje Steve – szybkiej, wręcz galopującej, będącej niemal basowym motywem przewodnim w utworach jego obu grup.
SH1 to również odwzorowanie pełnych preferencji brzmieniowych basisty, poprzez stworzenie efektu imitującego jego preamp z lat 80-tych o nazwie Alectron oraz głośnika Marshall ze speakerami EV.
Wszystko to udało się wcisnąć w niewielkich rozmiarów efekt podłogowy wyposażony w technologię SansAmp (Full Analog), dwa kanały z indywidualną kontrolą Gain i Level, czterozakresowy EQ oraz funkcję obcięcia lub dopalenia ±18dB.

Bardzo ciekawym pomysłem było również zastosowanie specjalnego pokrętła “Blend”, dzięki któremu możemy zrównoważyć stosunek emulacji wzmacniacza lampowego SansAmp z bezpośrednim sygnałem instrumentu na którym gramy. Oczywiście mamy jeszcze jedną opcję dopalającą brzmienie, a mianowicie “Bite”.
W efekcie zaimplementowano również brzmienia takich basistów jak: Phil Lynott, Lemmy Kilmister, Geezer Butler, James Jamerson, Cliff Burton i inni.

Jeśli chodzi o inne parametry, to w SH1 znalazł się tuner chromatyczny oraz wyjście XLR dające możliwość podłączenia się do systemu PA.

Całość upakowano w estetyczną obudowę wykonaną z metalu. Żadnych innych świecidełek nie przewidziano – i chyba dobrze, bo Steve takowych nie potrzebuje by być jednym z najlepszych basistów na świecie.

Cena to około 299 $

Więcej szczegółów
Producent: http://www.tech21nyc.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here