Taylor Academy Series

0

O instrumentach Taylor napisano już chyba wszystko. Są dobre, a nawet bardzo dobre! Zatem czym odróżnia się nowa seria Taylor Academy?

Wielu pomyśli, że sama nazwa wskazuje, iż instrumenty skierowane są do młodych, uczących się gitarzystów. Jednak już sama firma obala to hasło pisząc, że Academy oznacza w tym przypadku “dokształcić”. Zatem jeśli jesteś młodym, początkującym gitarzystą, zaopatrz się w nową serię. Jeśli jesteś natomiast doświadczonym muzykiem, zaopatrz się w….? Academy!

Nie widząc znaczących różnic w innych instrumentach tej klasy, spróbujmy przyjrzeć się niuansom, które rzeczywiście wybiegają poza standard.
Na początek warto zwrócić uwagę na cenę instrumentów. W ofercie serii znalazły się trzy gitary. Academy 10e – gitara typu Dreadnought wyposażona w elektronikę ES-B. Koszt zakupu tego instrumentu to 798$. Drugim modelem jest Academy 12e, czyli klasyczna budowa Grand Concert ze świerkowym topem i elektroniką ta samą co reszta w składzie Academy, czyli ES-B. Koszt? Ten sam, czyli 798$.
Ostatnim z modeli jest gitara klasyczna Academy 12e-N również wyposażona w elektronikę ES-B. Ten model jednak, jak przystało na instrumenty klasyczne kosztuje już troszkę więcej, bo 858$.

Drugą i chyba najistotniejszą cechą serii Academy jest ich ergonomia.
Otóż gitary te stworzono tak, by odnaleźć tzw. “złoty środek”. Oznacza to, że niemal każdy gitarzysta, bez względu na wzrost i wiek, będzie mógł odnaleźć się podczas gry na instrumencie.
Zatem gitary Taylor Academy Series są rzeczywiście świetnym pomysłem dla tych, którzy uczą się podstaw gry, ale i tych, którzy naukę tę propagują.

Więcej informacji na stronie producenta www.taylorguitars.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here