Regulowane kapodastry Jim Dunlop Toggle Capo

0

Kolejne akcesoria napływają od jednego z największych producentów akcesoriów gitarowych. Firma Jim Dunlop prezentuje regulowane kapodastry serii Toggle Capo. Czy warto się nimi zainteresować? I, czy każdy może z nich skorzystać? Wyjaśniamy w krótkim tekście…

Mówiąc w skrócie, Jim Dunlop Toggle Capo, to niby “najzwyklejsze” w świecie kapodastry z funkcją regulacji długość belki trzymającej.
Jednak, wbrew pozorom, jego nadzwyczajność leży w prostocie konstrukcji.

Jim Dunlop Toggle Capo, to tzw. kapodastry paskowe. Regulacja odbywa się poprzez zapięcie haczyka trzymającego na właściwy ząb. Wszystko jednak dzięki paskowi oplatającemu gryf.
Łatwo się domyślić, że takie rozwiązanie skutecznie chroni gryf przed zarysowaniem. Producent zapewnia również, że pasek nie ulega rozciąganiu, dzięki czemu jest narzędziem, które powinno nam służyć wiele lat.

Ważną informacją jest również to, że kapodastry te zaprojektowane został z myślą o gitarach z podstrunnicą zarówno o płaskim jak i wypukłym promieniu. Producent oferuje w serii aż 6 modeli, a w zasadzie 3 tylko we wspomnianych wyżej dwóch wersjach, więc jeśli taki klasyk przypadnie Wam do gustu to na pewno wybierzecie coś dla siebie.

Całą ich ofertę poznacie na stronach:
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here