RCF EVOX 5 w studio gitarzysty Luca Colombo

0

Luca Colombo jest jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych gitarzystów we Włoszech. Współpracował z największymi włoskimi artystami, takimi jak Eros Ramazzotti, Marco Mengoni, Nek czy Max Pezzali. Dziś kilka słów o jego muzyczno-sprzętowych wyborach…

Zapytany, dlaczego wybrał RCF EVOX 5, Luca odpowiedział:

Interesowało mnie słuchanie, jak brzmi to w prawdziwym systemie nagłośnieniowym w moim studio. Zwykle tworzę swoje brzmienie w studiu na Kemper Amp (Guitar Amp Simulator), testuję wtedy brzmienie gitary na żywo, ale ciągle zdaję sobie sprawę, że postrzegany dźwięk z monitorów studyjnych jest mylący, głównie z powodu braku częstotliwości basowych. Wtedy zdecydowałem się wypróbować kilka małych systemów nagłośnienia na żywo. Wszystkie brzmiały bardzo dobrze, ale przy podkręcaniu głośności definicja zniknęła.

I stwierdził, wzmacniając swoją gitarę:

Z RCF EVOX5 była inna historia: definicja dźwięku jest dokładna, szczególnie jeśli mocno podkręcasz głośność. Wybrałem je ze względu na definicję na średnich i niskich częstotliwościach przede wszystkim i … no cóż, to nawet włoska marka! Trzymam je głównie w studiu, ale wykorzystam je również do kursów mistrzowskich lub prezentacji.

RCF EVOX 5:

Evox 5 to przenośny kompaktowy system nagłośnieniowy z niezawodnymi przetwornikami RCF dużej mocy. System posiada pięć przetworników 2″ full range w źródle linii satelitarnej (pasywny) i głęboko brzmiący 10″ głośnik niskotonowy w obudowie bass reflex (aktywny). Za pomocą przewodu z zakończeniami SPEAKON łączymy zestaw i otrzymujemy 800W mocy. Evox 5 idealnie znajduje swoje zastosowanie w nagłośnieniu występu live jak i dla DJ’a. Unikalne przenoszenie pasma wokalu sprawi, że Evox 5 jest idealnym narzędziem do prezentacji, imprezy firmowej i kongresów.

Dzięki starannej konstrukcji aktywnej zwrotnicy i zabezpieczeń osiągnięto ciśnienie do 6 dB więcej niż w przypadku tradycyjnych produktów z pasywnymi zwrotnicami dla satelit.

Więcej info:
Producent: www.rcf.it
Dystrybutor: www.arcadeaudio.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj