PRS Guitars Hollowbody II 594 Limited Edition

0

Gdy pojawiają się informacje od PRS Guitars z nagłówkiem “Private Stock”, od razu siadamy przed komputerami i z zaciekawieniem wczytujemy się w kolejną wyjątkową gitarę. Dziś przyglądamy się instrumentowi o nazwie Hollowbody II 594 Limited Edition.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to uroda instrumentu. Przepięknie wykonana, z dbałością o najdrobniejszy szczegół, reprezentuje grupę instrumentów Hollowbody, czyli elektryczną gitarę rezonansową. Pudło tego wyjątkowego instrumentu jest rzeczywiście puste w środku, co sprawia, że gitara wybrzmiewa nawet bez podłączenia jej do prądu.

Jednak prawdziwe piękno brzmienia usłyszymy oczywiście dopiero wtedy, gdy na końcu naszego gitarowego łańcuszka znajdzie się wzmacniacz.
Co zatem kryje II 594 Limited Edition?

Limitowana edycja Private Stock Hollowbody II 594 wprowadza nowy zestaw funkcji do jednego z najbardziej ukochanych przez miłośników marki modeli – Hollowbody II. Dzięki w pełni pustej konstrukcji, Hollowbody II jest gitarą rezonansową o ciepłym, drzewnym brzmieniu. Przetworniki 58/15 LT gwarantują, że instrument jest wyjątkowo wyraźny muzyczne, a regulacja Volume i Tone (push/pull) dla każdego z przetworników, oferuje bardzo dużą wszechstronność w poszukiwaniu własnego brzmienia. Długość skali instrumentu wynosi dokładnie 24.594″.

Poza brzmieniem i parametrami technicznymi na szczególną uwagę zasługuje wykonanie gitary.
W niemal każdej części znajdziemy zdobienia, znaczniki czy też inne elementy podkreślające wyjątkowość PRS Hollowbody II 594. To co jednak najpiękniejsze, nad czym za każdym razem rozpływam się niczym cukierek na słońcu, to wizerunki ptaków, które pełnią rolę znaczników na gryfie.

Niestety, PRS Hollowbody II 594 to edycja bardzo ograniczona ilościowo. Zostanie wyprodukowanych jedynie 60 instrumentów dostępnych w czterech kolorach: Aqua Violet Smoked Burst, McCarty Glow Smoked Burst, Laguna Glow Smoked Burst i Platinum Burst Burst.

Więcej info:
Producent: www.prsguitars.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here