Już w najbliższy wtorek [06/09/2022] w gdańskim klubie muzycznym Parlament odbędzie się premiera koncertowa debiutanckiej płyty Jaremko Trio “Grow”. Bez wątpienia zapowiada się klimatyczny koncert z wyjątkową scenerią, na który serdecznie zapraszamy!

Wyjątkowy koncert, niepowtarzalny klimat, scena na środku widowni, wydarzenie jakiego jeszcze nie było! Gitary, kontrabas, perkusja i gościnnie akordeon – autorskie kompozycje z debiutanckiej płyty “Grow”, jazz oraz aranżacje utworów Jimiego Hendrixa czy The Beatles. To wszystko czeka na Was już w najbliższy wtorek, 6 września 2022 w gdańskim klubie Parlament.

Start koncertu: 19:30

  • Drzwi: 18:30 [Klub Muzyczny Parlament, ul. Świętego Ducha 2, Gdańsk]
  • Bilety: 30 PLN [KUP TUTAJ] / 40 PLN (przy kasie w dniu koncertu)
  • Czas trwania koncertu: 1,5H, a potem… Jam Session 😉

Posłuchaj utworu “Calm” z płyty Jaremko Trio – Grow:

Skład zespołu:

  • Mateusz Jaremko – gitara elektryczna, akustyczna, klasyczna / kompozycje i aranżacje
  • Filip Arasimowicz – kontrabas
  • Antoni Wojnar – perkusja
  • Arek Czernysz – akordeon / kompozycje (gość specjalny!)

UWAGA! Przed koncertem, w trakcie oraz po koncercie, będzie można nabyć płyty z podpisami wykonawców.

O albumie:

Jaremko-Trio---Grow [Cover]
Jaremko Trio – Grow [Cover]
W lutym 2022 roku ukazał się debiutancki album zespołu Jaremko Trio – “Grow”. Ich muzyka niesie ze sobą spokój, melodyczność oraz piękne brzmienie, a to wszystko połączone nieszablonową harmonią, która daje słuchaczom przestrzeń do szczerej eksploracji chwili. Album jest wynikiem rozwoju, którego muzycy doświadczyli w trakcie tworzenia kompozycji, czy też w momencie gdy sięgali po natchnienie do twórczości swoich ulubionych artystów. Oprócz autorskich kompozycji gospodarza zespołu usłyszymy jego spojrzenie na utwory Jimiego Hendrixa czy The Beatles, których muzyka zasiana w nim daje dziś dojrzałe owoce. Album składa się z 6 kompozycji własnych oraz 3 aranżacji ulubionych utworów.

O zespole:

Jaremko-Trio

Jaremko Trio – ich współpraca rozpoczęła się jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pierwsze autorskie kompozycje wybrzmiewały w momencie koncertu dyplomowego gitarzysty – Mateusza Jaremko. Po ukończeniu studiów i zebraniu całego materiału muzycznego zespół postanowił nagrać płytę. Dnia 6 września 2022 roku zagrają swój pierwszy koncert, promujący album “Grow”.

Bio:

Mateusz-Jaremko

Mateusz Jaremko – gitarzysta, kompozytor, nauczyciel. Mieszka i tworzy w Gdańsku, gdzie ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej na kierunku instrumentalistyki jazzowej. W 2019 roku uczestniczył w mistrzowskich warsztatach gitarowych, które prowadził Pat Metheny. Na początku 2022 roku wraz ze swoim trio wydał autorską płytę instrumentalną zatytułowaną “Grow”. Jego myślą przewodnią podczas tworzenia albumu były etapy dorastania na każdej płaszczyźnie życia. Inspiracją do napisania kompozycji stała się akceptacja zmian i dostrzeganie w tym piękna. W wieku 14 lat ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w jego rodzinnym mieście Tomaszowie Lubelskim. Muzyka klasyczna była dla niego bardzo dobrą szkołą gitarowego rzemiosła, jednak w dalszej edukacji wybrał kierunek bluesa, a później jazzu. Po maturze aplikował na studia dziennikarskie i w międzyczasie przygotowywał się do egzaminów wstępnych na studia jazzowe. Dwa lata później dostał się na Akademię Muzyczną w Gdańsku i jednocześnie był studentem I roku instrumentalistyki jazzowej oraz III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Po ukończeniu studiów dziennikarskich w pełni poświęcił się gitarze i po łącznie pięciu latach uzyskał tytuł Magistra Sztuki. W rok po obronie wystartował w konkursie XXI Zadymki Jazzowej, w której zadaniem było zagranie na jednej gitarze dowolnego utworu z repertuaru Pata Metheny. W nagrodę uczestniczył w warsztatach gitarowych, które otworzyły mu wewnętrzne oko poszerzając perspektywy na siebie i swoją twórczość.

Co słychać u Mateusza?