Pierwszy na świecie test wzmacniacza Hughes & Kettner Black Spirit 200

0

Jeśli wydaje się Wam, że wiecie już wszystko o wzmacniaczach gitarowych, to jesteście w ogromnym błędzie. Dziś macie okazję obejrzeć pierwszy na świecie test rewelacyjnego wzmacniacza Hughes & Kettner Black Spirit 200, nagrany przez amerykański portal Sweetwater

Hughes & Kettner Black Spirit 200, to istna bomba w świecie wzmacniaczy gitarowych typu head. Czterokanałowa konstrukcja, to nie jakiś tam kolejny wytwór muzycznej inżynierii, a totalne, pozbawione kompleksów kreowanie nowej muzycznej rzeczywistości dzięki połączeniu fizyki z muzyczną wrażliwością.
Wzmacniacz zbudowano na bazie technologii znanej pod nazwą Spirit Tone Generator. Technologia ta łączy w sobie dwie utarte ścieżki – lampowe brzmienie z elektroniczną dokładnością i stabilnością brzmienia.
Spirit Tone Generator jest autorskim projektem firmy Hughes & Kettner i wydaje się, że wkrótce może stać się standardem w innych wzmacniaczach.

Dzięki niebywałej praktyczności budowy i ekscytującej gamie dźwięków i funkcji, ogromnej mocy i wadze zaledwie 3.63 kg, wzmacniacz Black Spirit 200 będzie odpowiednim wyborem bez względu na to, czy będzie to mały pokój, czy duże sale koncertowe.


Z biegiem lat coraz głębiej odkrywamy pochodzenie magii tonalnej wzmacniaczy lampowych. Oczywiste jest przecież, że chodzi o coś więcej niż tylko lampę. Prawdziwa magia tonalna wyłania się ze wszystkich “dziwnych” dynamicznych interakcji pomiędzy pojedynczymi sekcjami obwodów i stopniami wzmacniacza, transformatorami i głośnikami.


To właśnie na bazie takiego toku myślenia stworzono Spirit Tone Generator.
Technologia wiernie odtwarza naturalne, lecz też niezwykle złożone współdziałanie tradycyjnych układów lampowych na sterowanej cyfrowo, ale ściśle analogowej platformie roboczej. Ten niewielki wzmacniacz mieści w sobie istotę fizyki za wzmacniaczami lampowymi – dzięki temu firma stworzyła bogatą responsywność tonalna, która daje nieokiełznaną wręcz głębię i elastyczność brzmienia.

Hughes & Kettner Black Spirit 200 posiada maksymalną moc aż 300 Wattów, oraz cztery główne kanały: Clean, Crunch, Lead oraz najmocniejszy Ultra.
Wszystkie cztery kanały sterowane są za pośrednictwem dość sporej ilości potencjometrów, wśród których znajdziemy m.in. takie jak: 8-poziomowy wybór “cabinet” pod nazwą Cab Type-Sagging połączony z przełącznikiem FX Access. Do dyspozycji mamy również FX Loop, potencjometry Reverb, Delay, Feedback, czy Intensity.
Całość opatrzona jest czarną obudową z niebieskim podświetleniem, czyli dokładnie tak jak Black Spirit powinno się kojarzyć.

Panel tylni oferuje 8-16 ohm wyjście centralne z podziałem na wyjście bezpośrednie oraz kabinowe, tradycyjne pięciopinowe wyjście Midi In oraz Out/Thru, połączenie mikrofonowe, oraz wyjście AUX.

Z tego zachwytu zapomniałbym o jednej z najważniejszych funkcji nowego wzmacniacza Hughes & Kettner. Mianowicie o łączności Bluetooth i aplikacji na iPada o nazwie Black Spirit 200 Remote App (już niebawem w sklepie App Store).
Dzięki tej aplikacji wykonacie wszystkie operacje na Black Spirit 200 za pośrednictwem iPada. Aplikacja bliźniaczo przypomina panel sterowania wzmacniacza, co bardzo ułatwi pracę ze sprzętem.
Obejrzyjcie koniecznie pierwszy na świecie test tego innowacyjnego i absolutnie wyjątkowego brzmieniowo wzmacniacza. Aktualnie Black Spirit 200 oferowany jest w Pre-Orderze w cenie 799$.

Specyfikacja techniczna:

Moc wyjściowa: 2, 20, 200 Watts (switchable)
Kanały: Clean, Crunch, Lead, Ultra
Bramka szumów: IDB (Intelligent Dual Breakpoint) Noise Gate
Efekty: Reverb, Delay, Modulation (Chorus, Phaser, Flanger, Tremolo)
RED BOX AE+: 8 cabinet emulations, XLR balanced
W pełni programowalne kontrolery: Channel, Gain, Volume, EQ, Sagging, Presence, Resonance, Noise Gate, FX Parameters, FX Loop, Cabinet Type
Łączność: Bluetooth, MIDI
Wejście AUX: Mini jack, 3.5 mm stereo
Audio Streaming: Bluetooth
Wyjście słuchawkowe: 6.3 mm (1/4″) stereo, 50 Ohms
Wyjście główne: 8-16 Ohms, switchable from guitar cab to full range speaker
MIDI IN: 7-pin, 20 V DC phantom power (150 mA), 5-pin compatible
MIDI OUT/THRU: 5-pin
Maksymalna moc: 300 W
Zasilanie: 100-240 V, 50-60 Hz
Wymiary: szerokość 410/wysokość 155/ głębokość 150 mm
Waga: 3.6 kg

Więcej szczegółów:
Producent: www.hughes-and-kettner.com
Dystrybutor: www.amtec.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj