Pete Thorn testuje nowy efekt MXR Carbon Copy Mini!

0

W połowie maja, amerykański producent Jim Dunlop zaprezentował nowy i niewielki efekt gitarowy MXR Carbon Copy Mini Analog Delay. Nowy i najmniejszy zarazem członek rodziny Carbon Copy oferuje to samo kultowe analogowe brzmienie jednak w zdecydowanie przyjaźniejszej dla rozbudowanych pedalboardów formie.

Jak wspomnieliśmy wyżej, nowy MXR Carbon Copy Mini to już trzecia odsłona tego wręcz legendarnego efektu i jednej z najlepiej sprzedających się analogowych kostek typu delay “ever”! Mowa tu o jego większym i starszym bracie MXR Carbon Copy M-169 Analog Delay. W rodzinie tej znajdziemy też bardziej rozbudowaną wersję w postaci efektu MXR M292 Carbon Copy Deluxe.

Wróćmy jednak do nowego modelu oznaczonego symbolem M299.

MXR M299 Carbon Copy Mini Analog Delay to efekt o całkowicie analogowym torze sygnału, pozwalający uzyskać bogate i ciepłe brzmienia jak u swojego poprzednika. Do dyspozycji mamy 3 centralnie umieszczone potencjometry: REGEN, MIX i DELAY, a także przełącznik BRIGHT, znany z wersji Deluxe, umieszczony z boku i pozwalający wybrać brzmienie bardziej ciemne i mgliste lub bardziej żywe i lepiej “wyartykułowane”. Czas odbicia wynosi od 20ms do 600 ms czyli identycznie jak w przypadku MXR Carbon Copy. Na koniec przycisk MOD, który pozwala na dostosowanie wewnętrznej regulacji prędkości i szerokości, do których to ustawień mamy dostęp po zdjęciu spodniej płytki efektu. Z racji niewielkich rozmiarów zabrakło tu już miejsca na baterię, więc zasilanie odbywa się przez zewnętrzny zasilacz 9V.

Można powiedzieć, że najnowsza propozycja jest swego rodzaju pomostem łączącym swojego starszego brata, zachowując jego wszystkie parametry i brzmienie z rozszerzonym przełącznikiem BRIGHT, który to znajdziemy w najbardziej rozbudowanej wersji MXR M292 Carbon Copy Deluxe.

Wszystkich ciekawskich odsyłamy także do obszernego artykułu o całej serii Carbon Copy w wersji angielskiej jaki znajdziecie na stronie: http://lifestyle.jimdunlop.com/mxr-carbon-copy-mini-analog-delay

Nowy efekt ma się pojawić w sprzedaży około sierpnia 2019, a jego cena powinna oscylować w granicach 880 PLN. Wszystkie efekty są produkowane w USA.

A teraz czas na pierwszy test i prezentację możliwości brzmieniowych jakie przygotował znany gitarzysta Pete Thorn. Zapraszamy!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj