Ortega Guitars i dwugryfowe ukulele Hydra

0

Gitary dwugryfowe, tzw. double neck na pewno należą do rzadkości. Przez swoją dość nieporęczną konstrukcję wykorzystywane są raczej jako fajny dla oka patent sceniczny. Dziś jednak coś zgoła innego, dużo bardziej poręcznego i atrakcyjnego zarówno studyjnie jak i scenicznie. Przed Wami Hydra, czyli dwugryfowe ukulele od Ortega Guitars.

Dwugryfowa Hydra doczekała się emocjonującej wideoprezentacji z Julianem Scarcellem wykonującym autorski utwór “China Girl”.
Tenorowa Hydra posiada dwa pełnowymiarowe gryfy, z których jeden (górny) jest gryfem oktawowym 8-strunowym, a drugi (dolny) klasycznym, 4-strunowym.

Na wielką uwagę zasługuje kilka cech tego niesztampowego instrumentu.
Zacznijmy od elektroniki.
Ortega Guitars wykorzystała customowy system o nazwie Custom Built Electronics z potrójnym switchem pozwalającym na przełączanie pomiędzy gryfami lub wybór obydwu.
Najciekawsze jednak kryje się w drewnie, z którego wykonano Hydrę.

Otóż pudło rezonansowe Hydry zbudowane zostało w całości z drewna Amazakoe zwanego również Ovangkol.
Drewno Amazakoe, to bardzo charakterystyczny materiał pochodzący z kontynentu afrykańskiego, dość powszechnie stosowany w ekstrawaganckim budownictwie oraz lutnictwie. Niebywale słaba przesiąkliwość sprawia, że jest drewno odporne jest na szereg zagrożeń, zarówno atmosferycznych jak i ataki biologiczne. Ponadto drewno jest gęste, ciężkie, a jednocześnie elastyczne.
Dzięki takiej charakterystyce, jest akustycznie niemal doskonałe.

Innymi cechami Ortega Guitars Hydra są mahoniowe gryfy z orzechowymi podstrunnicami. Cóż, opowiedzieć się tego nie da. To trzeba usłyszeć!

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here