Orange Answers i odpowiedź: jak stworzyć efekt Wet/Dry/Wet?

0

Wet/Dry/Wet to nic innego jak naturalnie stworzony dzięki fizyce efekt pogłosu. Tak w ogromnym skrócie można określić to, czym raczy nas Orange Amps w nowym filmie z serii Orange Answers. Wystarczą dwa wzmacniacze, efekt i gitara! Do dzieła!

Z filmu Orange Answers dowiecie się jak w prosty (w teorii) sposób stworzyć efekt Wet/Dry/Wet. Do tego będą potrzebne Wam minimum dwa wzmacniacze, z czego jeden musi być wzmacniaczem stereo, przynajmniej trzy mikrofony, efekt gitarowy oraz oczywiście gitara. W filmie wykorzystano wzmacniacze Orange serii Rocker oraz efekty Amp Detonator i Orange Kongpressor. Dzięki połączeniu prezentowanemu na filmie, efekt “satelit”, czyli w ogromnym skrócie opóźnień stereo, będzie bardzo efektownym rozwiązaniem.

W bardzo prosty sposób efekt Wet/Dry/Wet wyjania również poniższa grafika:

Poza niewątpliwie dość wysokimi kosztami takiego zabiegu dźwiękowego, w zamian otrzymujemy zdecydowanie jedno z najciekawszych brzmień jakie znane jest w świecie muzyki gitarowej (choć nie tylko). Jeśli zatem macie do dyspozycji dwa lub trzy wzmacniacze, efekt lub efekty gitarowe, to do dzieła. Zabieg nie jest zbyt skomplikowany, a efekt końcowy oszałamiający. Powodzenia!

Więcej szczegółów:
Producent: www.orangeamps.com
Dystrybutor: www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here