Nowy efekt EHX Nano Operation Overlord Overdrive

0

EHX Nano Operation Overlord Overdrive jest efektem, który zainteresuje niejednego miłośnika mocniejszych brzmień. Szeroka gama ustawień tego, bądź co bądź, niewielkiego efektu, to tylko część możliwości jakie kryje w swej niewielkiej obudowie. Tym bardziej jeśli uświadomimy sobie, że Nano Operation Overlord to nie tylko narzędzie dla gitarzystów, ale i basistów oraz klawiszowców.

EHX Nano Operation Overlord Overdrive zachwyca przede wszystkim swym wyważonym choć niedelikatnym brzmieniem. Oferując swoim użytkowników możliwości kreowania brzmienia typu overdrive, skierowany jest już nie tylko do gitarzystów, ale i basistów oraz klawiszowców.
Efekt wyposażono w trójpozycyjny przełącznik wyboru instrumentu. Dzięki temu przechodzi on w tryb ustawień wybrany parametrycznie dla konkretnego artysty.
Na jego panelu przednim znajduje się poza tym aktywny EQ z trzema potencjometrami klasycznych ustawień overdrive czyli Vol, Dry i Gain, oraz przycisk modulujący, czyli Normal i Boost.

W całości, EHX Nano Operation Overlord Overdrive bardzo przypomina swego większego brata, czyli stereofoniczny efekt o którym pisaliśmy w tekście EHX Operation Overlord Stereo Distortion – zapraszamy do lektury.
Jak oczywiście się domyślacie, wersja Nano pozbawiona została charakterystyki efektu stereo na rzecz kompaktowej obudowy i dopracowania pewnych jego brzmieniowych cech.
Wszystko inne pozostało bez zmian, czyli serducho Operation Overlord Overdrive.

Specyfikacja techniczna

  • Kompaktowa obudowa
  • Przycisk Normal/Boost przenoszący użytkownika w inny wymiar crunchu. W trybie Normal, dostępne trzy stopnie wzmocnienia JFET przypominające wzmacniacze generujące dźwięki o niskim i średnim wzmocnieniu
  • Trójpozycyjny przełącznik wyboru instrumentu – gitara, bass, klawisz
  • Aktywny EQ: Treble, Mid, Bass
  • W zestawie zasilacz EHX 9.6DC PSU

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ehx.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here