Nowy efekt EBS OctaBass Blue Label

0

Nowy to może za dużo powiedziane ale z pewnością odświeżony. Po zaprezentowanej ostatnio nowej odsłonie efektu basowego EBS Bass IQ dzisiaj kolej na zmodernizowaną wersję analogowego oktawera EBS OctaBass również z serii Blue Label.

Przypomnijmy zatem jaka jest rola tego efektu. OctaBass Blue Label ma za zadanie generować dźwięki niższe o oktawę od tych, które gramy na basie. Oczywiście poziom sygnału czystego oraz przetworzonego możemy zmniejszać lub zwiększać odpowiednio za pomocą pokręteł NORMAL i OCTAVE.

Co nowego? Pokrętło TONE!

Nowy układ TONE jaki zaimplementowano do tego efektu jest filtrem dolnoprzepustowym o nachyleniu zbocza >18 dB/okt. i zakresie częstotliwości 60 – 350 Hz. Pozwala ono na bardo płynną regulację tonu, poprzez odcinanie odpowiednich częstotliwości pasma. Z pewnością tego brakowało w poprzedniej wersji octavera więc teraz możemy się cieszyć jeszcze bardziej komfortową pracą i większą możliwością modelowania brzmienia naszej basówki.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, efekt wyposażony jest także w przełącznik RANGE, pozwalający określić czy oktawer ma „śledzić” dźwięki grane w niższych czy wyższych pozycjach (LOW/HIGH).

Ten analogowy efekt wyposażono w wejście o impedancji 1.8 Mohmów, wyjście, przełącznik nożny True Bypass oraz gniazdo dla zewnętrznego zasilacza. I tu kolejna, ostatnia już zmiana, mianowicie rozszerzono zakres zasilania od 9 aż do 18V co daję większy zapas headroomu, co przy analogowych obwodach ma wpływ na jakość sygnału. Efekt będzie oczywiście działał z każdym zasilaczem, ale producent rekomenduje swój model EBS AD-9Pro.  Do zasilania OctaBass Blue Label można też użyć baterii 9V. Przy zasilaniu, które spadnie poniżej 6V efekt wyłącza się automatycznie.

Z niecierpliwością czekamy na informacje o dostępności w naszym kraju, a także cenie.

Więcej szczegółów
Producent: https://ebssweden.com/ebs-octabass-blue-label
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

Zatem czas na krótką prezentację możliwości nowej kostki EBS OctaBass Blue Label wy wykonaniu dwóch świetnych basistów: Henrik Linder oraz Erik Arkö!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here