Nowy BOSS Nextone Special – tranzystor o brzmieniu lampy?

0

Seria wzmacniaczy gitarowych BOSS Nextone, obejmująca dotąd modele Artist i Stage, rozszerzyła się o kolejny – Nextone Special. Oferuje on nie tylko więcej funkcji, ale i nowy, specjalnie dla niego zaprojektowany głośnik Waza B12W.

Ideą serii Nextone jest jak najwierniejsze naśladowanie charakterystyki brzmieniowej wzmacniaczy lampowych przez konstrukcję tranzystorową. Specjalny układ sterujący końcówką mocy pozwala na wybór rodzaju brzmienia typowego dla lamp 6V6, 6L6, EL84 lub EL34. Najnowszy model Boss Nextone Special pozwala na ustawienie trybu końcówki mocy indywidualnie dla każdego z dwóch kanałów – dotychczas było to ustawienie globalne dla wszystkich kanałów. Ponadto ustawienia preampu i końcówki można zapisać w 3 presetach, które później przywołać można przyciskami na panelu przednim.

Kolejną nowością jest zamontowany głośnik Waza B12W. Został on zaprojektowany tak, aby naśladować brzmienie klasycznych głośników Celestion Blue z lat 60′, a jednocześnie zoptymalizowany do współpracy z tym konkretnym wzmacniaczem i jego różnymi trybami brzmieniowymi. Combo Boss Nextone Special oferuje moc 80 W z możliwością skokowej redukcji do 60, 40, 20 lub 0,5 W, zaspokajając w ten sposób potrzeby gitarzystów w różnych sytuacjach – czy to na próbie, koncercie, w studio czy w domu.

Do nowoczesnych funkcji wzmacniacza zaliczyć należy wyjście liniowe wyposażone w impulsową symulację kolumny głośnikowej, a także możliwość edycji i zapisywania ustawień wzmacniacza za pomocą aplikacji komputerowej oraz nagrywania prosto przez złącze USB.

Więcej szczegółów
https://www.boss.info/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here