Nowa prezentacja i krótka historia efektu Jim Dunlop Jimi Hendrix Fuzz Face JHM5

0

Jim Dunlop Jimi Hendrix Fuzz Face JHM5 doczekał się nowej prezentacji przygotowanej przez sklep muzyczny.pl. Tym razem ogrywany od prawa do lewa – mam tu na myśli wychylenie potencjometrów – daje pełnię obrazu swoich możliwości i udowadnia swoje pochodzenie wprost spod stóp Jimiego Hendrixa.

Dziś chcielibyśmy nakreślić Wam odrobinę historii tego legendarnego efektu, o którym zresztą pisaliśmy przy okazji premiery całej serii: https://uptone.pl/gitara/jim-i-jimi-czyli-hendrix-w-nowej-odslonie-dunlop. Zanim jednak do tego dojdziemy, obejrzyjcie najnowszą prezentację Jim Dunlop Jimi Hendrix Fuzz Face JHM5 przygotowaną przez sklep muzyczny.pl

A teraz zapowiadana powyżej historia efektu w pigułce.

Pierwowzór efektu Fuzz Face swoją premierę miał w roku 1966. Dopiero nieco później, po 27 latach, firma Dunlop Manufacturing Inc., do której należała marka Arbiter Electronics Ltd. będąca autorem legendarnego efektu, wznowiła produkcję nowej generacji efektu.

Początkowo efekt Fuzz Face wyróżniał się nie tylko kolistą obudowa z charakterystycznie ustawionymi gałkami i wyłącznikiem, dla niektórych przypominającą głowę roześmianego pajaca. To co najbardziej przyciągało klientelę, to oczywiście brzmienie Jimiego. Ciekawostką jest również informacja, jakoby kolisty kształt efektu początkowo stanowić miał podstawę mikrofonu muzyka.

Konstrukcyjnie, pierwsze efekty wykorzystywały tranzystory germanowe, jednak później zdecydowano się na stabilniejsze tranzystory krzemowe.
Fuzz Face to niewątpliwa klasyka, jednak warto wiedzieć, że efekt zawitał nie tylko pod stopę Hendrixa. Był i jest wykorzystywany po dziś dzień przez takich muzyków jak David Gilmour, Eric Johnson czy Joe Bonamassa.

Sugerowana cena efektu: 845 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj