Jim i Jimi, czyli Hendrix w nowej odsłonie Dunlop

0

Jim Dunlop w swojej ofercie ma całkiem sporo akcesoriów ściśle związanych z legendarnym muzykiem. Teraz do grona pasków, kaczek i wielu innych, dołączyły efekty gitarowe.

Bez zbędnych ceregieli… Firma Jim Dunlop od lat kocha się we wszystkim co dotyczy Jimi’ego Hendrixa. I tak, w ofercie znajdują się już nie tylko paski gitarowe, ale i kostki, kaczki i inne akcesoria. Ostatnio, do oferty dołączyły również cztery efekty gitarowe, ściśle związane z twórczością muzyka.

JIMI HENDRIX™ FUZZ FACE®DISTORTION

Efekt, to próba odwzorowania słynnego Dallas Arbiter Fuzz Face z późnych lat ’60. To na nim właśnie, Jimi ogrywał swoje niezapomniane solówki. Nowa odsłona efektu posiada współczesne rozwiązania, takie jak dioda LED, czy tryb true-bypass.

JIMI HENDRIX™ OCTAVIO® FUZZKolejny efekt Jimi’ego, to Octavio. Łatwo się domyślić, że jest to w zasadzie klaszyczny oktawer, jednak ujęty w stylu jaki preferował artysta. Oczywiście dioda LED i zasilanie 9 volt to w dzisiejszych czasach standard.

JIMI HENDRIX™ UNI-VIBE®CHORUS/VIBRATOLeslie, to efekt chorus, jaki Jimi wykorzystywał w latach ’69/70. Absolutnie wyjątkowe brzmienie zna każdy, kto choć raz przesłuchał całej płyty Hendrixa. Dziś mamy okazję usłyszeć Leslie w nowej odsłonie ze współczesnymi udogodnieniami.

Rodem z legendarnego zespołu Band of Gypsys i fuzz, którym Jimi łechtał nasze uszy. Cóż tu więcej pisać. Hendrix był tylko jeden, a teraz każdy z nas może choć odrobinę poczuć jego obecność podczas długich sesji z gitarą w ręce.

Więcej informacji o całej serii znajdziecie na stronie producenta www.jimdunlop.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here