NAMM2018: LR Baggs zapowiada nową linię efektów do gitar akustycznych Align

226

Najnowsza propozycja LR Baggs skierowana jest do gitarzystów świadomych swoich potrzeb. Rozbudowana kostka EQUALIZER, to tylko jeden z czterech przykładów, dla których warto przyjrzeć się najnowszej serii Align. Czekamy na Namm Show by móc bliżej poznać te cudeńka.

Składająca się z czterech efektów seria Align prezentuje się wprost wyśmienicie. Obudowy silnie nawiązują do klasycznego kierunku ideowego w budowie najnowszych efektów LR Baggs. Seria składa się z kostek Session, Equalizer, Reverb i Active DI, a producent obiecuje, że dzięki nim wzbogacimy brzmienie naszych akustyków.

Session

To efekt akustyczny z korekcją nasycenia i kompresji dla poszukujących studyjnego brzmienia. Cztery potencjometry pozwalają na uformowanie pożądanej barwy.

Equalizer

To w gruncie rzeczy przedwzmacniacz akustyczny z 6-pasmowym korektorem, ustawiony na częstotliwości, które najbardziej wpływają na wzmocnienie akustyczne na żywo.

Reverb

Trzeciem z zapowiedzianych efektów jest przestrzenny reverb dostosowany specjalnie do instrumentów akustycznych. Posiada cztery potencjometry i aktywujący przycisk nożny.

Active DI

Ostatnią kostką jest Active DI. Z tego co zrozumieliśmy z krążących zapowiedzi, nie pełni jakiejś konkretnej funkcji brzmieniowej. Jest początkiem i zarazem końcem brzmieniowego sznurka serii Align.

Więcej info:
Producent: www.lrbaggs.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl