NAMM2018: Laney zapowiada wzmacniacz LA30BL oraz dedykowaną kolumnę LA212

1

Nowy, choć poniekąd stary projekt LA30BL jest swoistym dopełnieniem całej palety wzmacniaczy, z których firma Laney stworzyła ikonę swojej marki. Dziś, po latach sukcesów, poznajemy najnowsze dzieła Laney – Black Country Customs LA30BL oraz LA212. Premiera już na Namm Show 2018.

Pamiętacie Laney LA100BL? Wspomnieliśmy o nim przy okazji artykułu: Laney Amps i efekt TI BOOST sygnowany przez Tonyego Iommi. Teraz przyszła pora na mniejszą, choć absolutnie nie gorszą wersję legendarnego brzmienia sygnowaną nazwiskiem gitarzysty Black Sabbath, czyli wzmacniacz LA30BL.  Nowe “dziecko” firmy Laney oferowane będzie również z kolumną LA212, wyposażoną w głośniki Celestion G12M-25 Greenback.
Dużo hałasu jednak wywołała informacja o LA30BL, który po latach, gdy niegdyś nad nim pracowano, wraca na warsztat fabryki Laney.
LA30BL to niewielki, 30W potworek posiadający w swoich bebechach dwie lampy mocy EL34 klasy AB oraz taki sam obwód przedwzmacniacza jak zeszłoroczny olbrzymi LA100BL.

Tak naprawdę, najmłodszy przedstawiciel sygnatury Tonyego Iommi jest jakby skompresowaną wersją większych przedstawicieli serii. Kompresji nie uległo jednak brzmienie, gdyż LA30BL ma wszelkie właściwości “śpiewne” co LA100BL.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na premierę dwóch nowych produktów marki Laney z serii Black Country Customs LA30BL oraz LA212.

Więcej info:
Producent: www.laney.co.uk / www.blackcountrycustoms.co.uk
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here