Laney Amps i efekt TI BOOST sygnowany przez Tonyego Iommi

0

Tony Iommi to legenda brytyjskiego rocka. Założyciel grupy Black Sabbath i twórca legendarnych brzmień. Jeśli zatem nigdy nie znaleźliście zbliżonego do oryginału brzmienia Tonyego, to przedstawiamy TI BOOST spod znaku Laney Aplification.

Gdy połączymy efekt Dallas Arbiter Range z ogromnym wzmacniaczem Laney LA100BL, staje się wysoce prawdopodobne, że uzyskamy to, co brzmi na płytach Black Sabbath lat ’60. Jednak nie w tym rzecz, przyznacie. Koszt takiej dźwiękowej imprezy nie będzie mały, a i efekt końcowy niekoniecznie zadowalający.

Na ratunek przyszedł sam twórca brzmień, Tony Iommi. Kiedy sam zdał sobie sprawę, że utracił brzmienie swojego wzmacniacza z roku 1969, wraz z firmą Laney rozpoczął pracę nad repliką, która nie dość, że stanie się bardziej dostępna dla każdego gitarzysty, to oferować będzie możliwości modyfikacji oryginalnego brzmienia w coś innego, w coś całkowicie oderwanego od oryginału.

W ten sposób powstał efekt TI BOOST – rzecz tak piękna i tak świetnie odwzorowująca oryginał, że trudno uwierzyć, iż twórcom tej małej, niepozornej kostki udało się uzyskać tak pełny i realny dźwięk znany z Black Sabbath. A jednak! Po miesiącach pracy, tak Tony jak i firma Laney zachwycili świat efektem TI BOOST.
Jak przyznaje sam producent, efekt konstrukcyjnie nie jest jakoś nadmiernie skomplikowany. Poza oryginalnymi parametrami ustawień znanymi z Range’a, dodano EQ i większą tolerancję ustawień basu i środka. Zamysł był taki, by każdy, nawet ten, który nie szuka brzmień Black Sabbath, mógł znaleźć swoje, oryginalne gitarowe przesterowanie.

TI BOOST, to efekt mieszczący w sobie kawał historii i kawał sprzętu. Od potężnych wzmacniaczy, przez nieporęczne w dzisiejszych czasach efekty tamtych lat. TI BOOST to tak naprawdę Tony w pigułce. I na tym poprzestańmy…

Więcej informacji znajdziecie na stronie poświęconej serii Laney Black Country Customs www.blackcountrycustoms.co.uk
Więcej produktów firmy Laney, znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here