NAMM2018: Guild prezentuje 6 najnowszych modeli gitar

0

W małym zestawieniu nowości Guild, które ujrzymy podczas NAMM Show 2018, znalazły się nie tylko elektryki. Firma zaprezentowała również akustyka i gitarę basową. Trzeba przyznać, że producent pewnym krokiem zmierza ku wspomnieniu cudownych lat ’60 ubiegłego stulecia.

Największe wrażenie zrobiły modele Guild Jetstar. Silne nawiązanie do czasów gdy światem zachodnim rządziło hasło “Sex, Drugs & Rock’N Roll” widoczne jest nie tylko w kolorystyce Jetstar ale głównie w kształtach. Zaoblona główka nadaje delikatności, jednak sprawiające wrażenie niedokończonego lub nadgryzionego body, wywołuje rzeczywiście ogromne poruszenie wśród fanów marki. Modele Jetstar 2018 nawiązują niewątpliwie do pierwowzoru S-50.
Gitary posiadają skalę 25 1/2” i elektronikę Dual Guild LB-1 Little Bucker. Niemalże całe zbudowane zostały z mahoniu. Warto jednak wymienić w specyfikacji podstrunnicę wykonaną z Caesalpinia ferrea, potocznie nazywanym drzewem Pao Ferro.

Pozostałe trzy zaprezentowane instrumenty, to piękne akustyczne jumbo Guild F-55, czarny klasyczny smok Guild Starfire II ST z elektroniką Dual Guild LB-1 Little Bucker i mostem Tune-O-Matic, oraz wyjątkowy bas Guild Starfire Bass II.
Nie wiem czy znajdzie się ktoś, komu nie przypadnie do gustu bas o tak wyjątkowej urodzie. Jasne – klasyczny… ale i charakterny!
Konstrukcja jest wznowieniem gitary z roku 1967, jednak zamiast pojedynczych pickupów, tym razem zastosowano elektronikę BiSonic BS-1.

Więcej info:
Producent: www.guildguitars.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here