Najświeższe elektryczne i akustyczne premiery od Ibanez Guitars

1

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się po zimowym wysypie gitarowych nowości firmy Ibanez, a już mamy kolejną porcję świeżutkich gitar elektrycznych i akustycznych z kraju kwitnącej wiśni!

W ramach Monthly New Arrival jeszcze w lutym na stronie Ibaneza pojawiły się trzy nowe gitary elektryczne:

Ibanez J. Custom JCRG2103 (szczegóły TUTAJ)

Najwyższych lotów odmiana RG w unikalnym wykończeniu Lander Blue Turquoise. Korpus z afrykańskiego mahoniu z topem z egzotycznego klonu wypełnionego żywicą w kolorze złotym; 3-częściowa szyjka z połączenia drewna wenge i amarantu. Pickupy DiMarzio Air Norton (neck) i Tone Zone (bridge) i ruchomy mostek Edge, czyli shredderska klasyka w najlepszym wydaniu! Oczywiście instrument “Made In Japan”.

Ibanez AS53L i AF55L (szczegóły TUTAJ)

Ibanez AS53L

Leworęczne wersje gitar hollow-body Ibanez Artcore z serii AS i AF. Obie wyposażone w parę humbuckerów Infinity R, mostek Gibraltar Performer i wykończone w kolorze Tobacco Flat. Obie gitary mają wklejaną szyjkę z drewna nyatoh, ale różne korpusy: semi-akustyczne pudło modelu AF55L zostało wykonane z lipy, a AS53L z drewna sapele. Te gitary to stosunkowo niedrogi bilet wstępu do świata jazzu, bluesa czy alternatywnego rocka, teraz dostępny zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

Ibanez AF55L

Z początkiem marca w katalogu Ibaneza zakwitły kolejne świeżynki, a konkretnie elektroakustyczny model TCY10E w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym Black High Gloss, różowym Pastel Pink High Gloss oraz błękitnozielonym Sea Foam Green High Gloss.

Ibanez TCY10E-SFH

Pudło rezonansowe o kształcie Talman wykonane jest z drewna sapele (boki i spód) oraz litego świerku (płyta wierzchnia). Szyjka z drewna okoume z amarantową podstrunnicą mieści 20 progów. Akustyczna dusza instrumentu została zelektryfikowana za pomocą przetwornika umieszczonego pod siodełkiem mostka oraz aktywnego preampu Ibanez AEQ-2T z regulacją tonów niskich i wysokich oraz wbudowanym stroikiem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here