Najnowszy efekt KHDK – Ghoul JR.

0

Ghoul – to mityczna postać występująca w wierzeniach przedmuzułmańskiej Arabii. Ten pustynny demon siał wokół strach i panikę gdy tylko o nim wspomniano. Prawdę mówiąc demon, reprezentował żeńską część duchów, a nasz Ghoul Jr. reprezentuje zupełnie nowe brzmienie efektów spod znaku firmy na stałe związanej z gitarzystą Metallica, Kirkiem Hammettem. Mowa oczywiście o KHDK Electronics.

KHDK od początku swego istnienia zadziwia i wprowadza w osłupienie fanów mocniejszych brzmień gitarowych. Założyciele firmy, czyli wspomniany wyżej Kirk Hammett i David Karon, począwszy od planów kreślarskich, po poszukiwania brzmienia, tworzą efekty, których dotąd daremnie było szukać na sklepowych półkach.
Manufakturowe dzieła KHDK łączą w sobie wspaniałem wprost wykonanie, z absolutnie wyjątkowym brzmieniem.
I gdy świat nie zdążył jeszcze dobrze ochłonąć po premierze Ghoul Screamer’a, dziś mamy okazję cieszyć się kolejnym efektem. Mowa o mniejszym bracie Screamer’a, czyli KHDK Ghoul JR.

Po ciut przydługawym wstępie, czas na kilka zerojedynkowych informacji.
Ghoul JR., to efekt łączący w sobie walory Screamer’a z subtelnością i minimalizmem konstrukcyjnym. Ten niewielkich rozmiarów efekt, nie tylko posiada te same funkcje co jego większy brat, ale mieści w sobie jeszcze więcej mocy za zasłoną kilku pomocnych regulatorów.

Na starcie w oczy rzucają się łatwe w dostępie potencjometry Drive, Volume oraz Tone. To za ich pomocą uzyskujemy bazę brzmieniową Screamera. Jednak tuż pod nimi (potencjometrami), kryją się przełączniki Voice i Style. To one odpowiedzialne są za upakowaną w małej, niepozornej obudowie moc, niedostępną we wcześniejszej wersji efektu. W szczególności należy tu wspomnieć właśnie o przełączniku Style, który kliknięty w dolne położenie, powoduje wrażenie chęci rozerwania samego efektu, gitary i gitarzysty.
Aż dziw, że konstruktorom udało się uzyskać tak ogromną moc brzmieniową w tak małym urządzeniu.

KHDK Drive Ghoul JR. to w zasadzie klasyczny Overdrive, jednak użycie w tym przypadku słowa “klasyczny” wydaje się być ignorancją autora tego tekstu 🙂
Wystarczy przecież posłuchać, by uzmysłowić sobie, że KHDK Ghoul JR., to efekt odstający na 6 stóp od wszystkiego, co do tej pory było nam dane poznać.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.khdkelectronics.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj