Najnowsze gitary Ibanez Axion Label gotowe do akcji!

0

Stworzona z myślą o najbardziej ekstremalnych odmianach gitarowego grania linia gitar Ibanez Axion Label rozszerzyła się w tym roku o kilka nowych modeli z serii RG i RGD.

Ibanez RGD61ALA i RGD71ALPA to dwa oblicza tej samej bestii. Pierwszy z nich to model sześciostrunowy z korpusem z jesionu i parą aktywnych przetworników Fishman Fluence z opcją rozłączenia cewek. Czarny kolor deski urozmaicono wielokolorowym wykończeniem górnego profilu korpusu.

Drugi to siedmiostrunowa piękność, na której korpus składa się drewno jesionowe i nyatoh oraz wzorzysta nakładka z topoli, w której deseń idealnie wpasowują się dwa humbuckery Bare Knuckle Aftermath-7 o konstrukcji pasywnej z rozłączanymi cewkami.

Ibanez RG631ALF to najbardziej klasyczny spośród całej trójki, bo zbudowany zgodnie z wytycznymi serii RG, której korzenie sięgają roku 1987! Tutaj korpus w całości zrobiono z drewna nyatoh, pokrywając go opalizującym lakierem Blue Chameleon. Elektronikę stanowi aktywny układ Fishman Fluence Modern Humbucker z przełącznikiem Voice o dwóch różnych opcjach brzmieniowych.

Co ciekawe, we wszystkich trzech nowych modelach Ibanez Axion Label przetwornik przy gryfie wykorzystuje magnes alnico, podczas gdy pickup przy mostku ma magnes ceramiczny. Ponadto każda z powyższych gitar ma tego samego typu szyjkę Nitro Wizard, złożoną z 5 części: 3 kawałków ciemnego drewna panga przekładanych 2 paskami z orzecha. Podstrunnicę wykonano natomiast z hebanu makasar, nabijając na nią 24 progi jumbo Sub Zero. Efektem połączenia wszystkich tych elementów są zabójczo szybkie i agresywnie brzmiące instrumenty do zadań specjalnych.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here