MXR Custom Shop Timmy Overdrive z oficjalną prezentacją video

0

Po dłuższym oczekiwaniu, doczekaliśmy się pierwszej oficjalnej prezentacji nowej wersji legendarnego efektu Timmy Overdrive. Za projekt wzięli się goście z MXR, co zaowocowało wspaniałym odwzorowaniem brzmienia pierwowzoru z zachowaniem znanej fanom marki pasji do miniaturyzacji.

Nowy MXR Custom Shop Timmy Overdrive, to efekt łączący wszystkie główne cechy pierwowzoru upakowane w niewielkiej lecz funkcjonalnej obudowie. Pierwszy news o nim pisaliśmy przy okazji tegorocznych NAMM Show w tekście NAMM 2020: MXR tworzy nową wersję efektu Timmy Overdrive.
Oryginalny Timmy stworzony został przez jednego z najbardziej znanych konstruktorów efektów gitarowych, Paula Cochrane’a, który również i tym razem miał niebagatelny wpływ na nową wersję swojego efektu.
Pracując z MXR powiedział, że “…był to dla niego zaszczyt…”

MXR Custom Shop Timmy Overdrive w pigułce

Efekt wizualnie nie przypomina pierwowzoru, jednak nie odbiega również od klasycznych konstrukcji stompboxów. Zwarta metalowa obudowa zabarwiona jest na kolor błękitny z wyraźnym logo firmy MXR i nazwą efektu.
Podobnie jak oryginał, MXR Custom Shop Timmy Overdrive posiada cztery potencjometry (Volume, Bass, Gain, Treble) i jeden bardzo ważny przełącznik o nazwie Clip, przenoszący nas do odmiennego stylu gry.
Ważną informacją, o której nadmienia producent jest fakt, iż nawet przy niewielkim odchyleniu potencjometru głośności, efekt nadal raczy nas przesterowaniem nie odbiegającym od oryginału.

Za porównanie efektu z pierwowzorem wzięli się również ludzie z portalu Reverb. Obejrzyjcie koniecznie!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj