Musikmesse2018: Godin Guitars i modele Stadium 59 Green Desert oraz Progression Plus

0

Prezentacji Godin Guitars nie widzieliśmy końca. Na targach Musikmesse 2018 zobaczyliśmy tak wiele instrumentów tej marki, że trudno było je wszystkie opisać. Jednymi z nich były modele Stadium 59 Green Desert oraz Progression. Opowie o nich oczywiście Robert Godin i nasz redakcyjny kolega, Marcin.

Pierwszą, którą zaprezentował Robert była gitara Godin Stadium 59 Green Desert. Budowa i kształt instrumentu przywodzi na myśl stare, dobre klasyczne konstrukcje. Ciekawostką jednak jest materiał z jakiego wytworzono gryf. Jest to występujący na wschodnim wybrzeżu Kanady gatunek ciemnego klonu. Instrument dzięki zastosowaniu tego właśnie drewna brzmi bardzo przejrzyście, nie emitując jednocześnie przejaskrawionych gór.
Elektronika Godin Stadium 59 Green Desert to docenione na szerokim polu przetworniki Saymour Duncan oraz na moście pickup Godin.
Gitarę wyposażono również w rewolucyjny system H.D.R (High Revolution Revoicer) będący wbudowanym preampem kompletnie zmieniającym brzmienie instrumentu.

Drugą gitarą zaprezentowaną przez Roberta była Godin Progression Plus.
Ten instrument również wyposażono w system H.D.R. jednak kluczowym jej elementem, o którym z dumą opowiadał Robert, jest most Godin Tru-Loc Trem.
Prace nad nową konstrukcją mostka trwały blisko trzy lata, a celem prac było stworzenie takiego produktu, który podczas intensywnej pracy nie powodowałby rozstrajania się instrumentu.

Więcej info:
Producent: www.godinguitars.com
Dystrybutor: www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here