Martin GPCPA5 Westside Custom Sapele Edition

0

To już piąta edycja świetnej serii Westside Custom. I jak to zwykle bywa z Martinami, ciężko doszukać się tu niedociągnięć, uchybień konstrukcyjnych i nie w pełni wartościowego brzmienia.

Model GPCPA5 to instrument rzeczywiście piękny. Klasyczna, jakby wyciosana główka, to charakterystyczny “symbol” gitar spod znaku Martin, jednak mahoniowe pokrycie korpusu afrykańskim Sapele, to już absolutny kunszt konstruktorów marki.
Gitary Westside Custom słyną z nieprzeciętnej grywalności. Ich niska akcja strun, pozwala w prosty i bezkonfliktowy sposób przejść z gitary elektrycznej na świetnej klasy akustyka.
Zwrócić należy również baczną uwagę na wcięcie, iż wchodzi naprawdę głęboko w pudło rezonansowe, dając możliwość gry w najwyższych rejestrach gitary. Elektryka, w którą okraszony został model GPCPA5, to znany już chyba wszystkim Fishman F1 Analog pickup system.
Całość instrumentu prezentuje się niebagatelnie. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na pojawienie się modelu w sprzedaży.
A z racji tego, iż adres dystrybutora firmy Martin wpisany jest w moje cykliczne wojaże, to nie omieszkam niebawem odwiedzić sklepu z zamiarem ogrania gitary Martin GPCPA5 Westside Custom Sapele Edition.

Po więcej informacji na temat całej serii Westside Custom Sapele Edition, zapraszam na stronę producenta www.martinguitar.com lub na stronę polskiego dystrybutora www.gama.gda.pl

Obejrzycie jeden z filmów prezentujących modele Westside Custom Edition

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here