Mandolina Washburn Timeless Collection F43 F-Style

0

Mandolina Washburn Timeless Collection F43 F-Style to instrument piękny i wyjątkowy. Walory brzmieniowe natomiast zawdzięcza materiałom z jakich została zbudowana.

Firma Washburn nie przestaje zaskakiwać. Tym razem promuje swoje cztery instrumenty z kolekcji Washburn Timeless, które wyprodukowano z ponad 140-letniego drewna jodłowego.
Dziś na tapecie jeden z tych instrumentów, mandolina Washburn Timeless Collection F43 F-Style.
Tak stare drewno jodłowe pochodzi z rozbiórki domów, mostów, pubów i innych budowli. Charakteryzuje się niebywałymi wręcz walorami brzmieniowymi. Podobnie zresztą jak najwyższej klasy świerk czy też cedr.
Poza samym drewnem, do budowy instrumentu wykorzystano również inne elementy z rozbiórki budowli, takie jak chociażby gwoździe, które znalazły zastosowanie w montażu mostka czy też kluczy.

Mandolina wykończona jest w kolorze bursztynu (Amber Burst). Na jej wyposażeniu znalazła się hebanowa podstrunnica oraz mostek. Płytę tylną oraz boczną wykonano z klonu, a na szczycie znalazły się złote klucze. Instrument w zestawie posiada również struny D’addario J73 light gauge Mandolin Strings oraz sztywny futerał.

Więcej szczegółów:
Producent: www.washburn.com
Dystrybutor: www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj