Wkroczyliśmy właśnie w jeden z najciekawszych okresów każdego roku. Tuż po targach Namm Show 2017, na rynek wypływają nowości, obok których nie można przejść w ciszy.

Kirk Hammett, gitarzysta grupy Metallica, słynie ze swojej przerażającej pasji.
Mając kompletnego świra na punkcie okultyzmu, mrocznych klimatów, horrorów i cholera wie czego jeszcze, Kirk emanuje ciemną stroną swojego charakteru ekscentrycznie projektując sygnowane swoim nazwiskiem gitary.

FrontKH_uptone

W przeszłości mieliśmy już okazję poznać Zombie, serię Ouija i inne przerażające pomysły gitarzysty. Tym razem jednak, Kirk poszedł o krok dalej, umieszczając na swoim instrumencie symbole okultystyczne zwane Sigil.
Co by nie zostawiać nierozwiązaną, terminologię tego magicznego słowa, czuję się w obowiązku by wyjaśnić wam, co kryje się za tym określeniem.
Otóż Sigil, to tak naprawdę nic innego, jak forma pisemnej komunikacji z duszą, odbiorcą, czy też magiem.
Prezentowane symbole na instrumencie KH Demonology przypominają sigile runiczne używane m.in. w propagowaniu koncepcji Magii Chaosu. Warto o tym wiedzieć, chcąc zgłębić tajniki widniejące na instrumencie.
Tak czy owak, Kirk stworzył instrument w pełni odzwierciedlający jego okultystyczne zainteresowania, co może nie być bez znaczenia dla pewnej, zatwardziałej ideowo grupy ludzi.

BackKH_uptone

Sam instrument prezentuje się nad wyraz ciekawie. Czarny kolor, będący bazą widniejących na niej symboli, czaszki ze skrzyżowanymi piszczelami umieszczone na palisandrowej podstrunnicy i mostek Floyd Rose. Na szczycie zaś, umieszczono czarne, błyszczące klucze LTD. Konstrukcyjnie, gitara nie jest jakimś nowatorskim dziwactwem. Gryf typu Extra Thin U połączony metodą Neck-Thru-Body i elektronika EMG, która napędza to monstrum. Zastosowanie przetworników EMG 60 w pozycji gryfu i EMG 81 w pozycji mostka, nadaje instrumentowi cholernie agresywnego brzmienia, które fani Metallica tak bardzo uwielbiają.
Dodatkowym atutem KH Demonology jest umieszczenie dwu potencjometrów Volume, dzięki którym możemy niezależnie regulować siłę brzmienia przetworników.
Prezentem od Kirk’a jest trumna – dosłownie – dedykowana temu modelowi z serii Tombstone (ang. nagrobek)

CaseKH_uptone

Nie wiem jak wy, ale bardzo chętnie nabyłbym to mroczne cudeńko. Może modłów bym nad nią nie odprawiał, ale wisząca na ścianie KH Demonology, prezentować się będzie na pewno bardzo okazale.
Więcej informacji na temat instrumentu znajdziecie na stronie producenta www.espguitars.com oraz na stronie firmy www.soundservice.de dystrybuującej markę w Polsce.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj