Keeley Synth 1 – nowy syntezator gitarowy

0

Dla wszystkich tych, którzy mają dość standardowych, klasycznych brzmień, mamy coś ekstra! Keeley Electronics Synth-1, czyli efekt który wyniesie brzmienie każdej gitary na zupełnie inną, pozaziemską orbitę!

Nowością na rynku efektów gitarowych jest dedykowany zarówno do basów jak i gitar elektrycznych Keeley Synth-1. Ten super ciekawy syntezator jest jednocześnie monofonicznym generatorem fali. Dzięki implementacji filtra, efekt pozwala na pełne kontrolowanie wybrzmiewania fal dźwiękowych.

Producent postanowił spojrzeć na aspekt korekcji brzmienia takich parametrów jak Lead-In i Swell poprzez jeden kontroler o nazwie Attack. Ponadto w urządzeniu znalazła się bardzo modna w ostatnim czasie funkcja Blend, pozwalająca na miksowanie naturalnego brzmienia gitary (Clean) z przesterowanym sygnałem generowanym przez Keeley Synth-1.
Ciekawym rozwiązaniem jest również kontrolowanie wspomnianego parametru “Filter” za pomocą pedału ekspresji – czyli bardzo podobnie jak w przypadku efektów Wah.

Kolejną ciekawostką na którą warto zwrócić uwagę jest tzw. odwrócony atak dający bardzo ciekawy efekt brzmieniowy. Keeley Synth-1 wyposażono również (jak na syntezator gitarowy przystało) w enigmatycznie nazwany przełącznik chaos wprowadzający swoisty “bajzel” w funkcję filtra. Dodatkowo producent oddaje nam do dyspozycji korekcję fali poprzez odpowiedni przełącznik oraz klasyczny true bypass.

Produkowany w USA efekt, dostępny jest w cenie około 850 zł.
A poniżej cała masa filmów prezentujących działanie Keeley Synth-1.

Więcej szczegółów
Producent: www.robertkeeley.com
Dystrybutor: www.shop.warwick.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here