Joyo R-01 Tauren Overdrive: poznajcie pierwszy efekt z nowej serii R

0

Joyo R-01 Tauren, to jedna z nowości tej marki, produkującej efekty i akcesoria gitarowe. Dziś mamy dla Was Tauren’a – efekt typu Overdrive, którego brzmienie może zauroczyć niejednego, wybrednego gitarzystę.

Pewnie młodsza część czytelników nie będzie miała problemu ze skojarzeniem słowa Tauren. Ci odrobinę starsi mogą liczyć na krótkie wyjaśnienie…
Otóż firma Joyo postanowiła nazwać swój produkt tak samo jak jedną z ras bodaj najpopularniejszej gry w ostatnich kilku latach. Mowa oczywiście o World Of Warcraft. Taureni są istotami przypominającymi mityczne Minotaury.
Zamieszkując tereny Kalimboru, do niedawna prowadziły koczowniczy tryb życia. Są istotami o sporych rozmiarach, oraz z tego co mi wiadomo, raczej bojowo nastawionymi – tu jednak mogę się mylić, gdyż gamer ze mnie jak z koziej “pupy” trąba.
Jak mniemam, dla samego brzmienia, cała ta informacja jest mało istotna, ale żeby nie pozostawać dłużnym producentowi, postanowiłem w wielkim skrócie ją przybliżyć. Over… żeby nie napisać Game Over!

Tak czy inaczej, Joyo R-01 Tauren to ciekawy brzmieniowo i konstrukcyjnie efekt o standardowych rozmiarach. Jego brzmienie, to w zasadzie klasyczny, niewykrzyczany overdrive, który świetnie nada się zarówno do cięższych (choć nie drących) kawałków, jak i solóweczek w stylu bluesowym lub rockowym.
Posiada on trzy potencjometry o sporym wychyleniu: Volume, Gain i Tone.
Ciekawostką w zakresie brzemienia właśnie, jest jego dynamika, którą można w bardzo szerokim zakresie regulować.

Joyo R-01 Tauren to również fajny design. Otóż producent zdecydował się na podświetlenie swojego produktu – podobnie jak całej serii R – diodami LED. Nie jest to oczywiście tylko gadżet, gdyż diody w bardzo nienachalny sposób podświetlają efekt w warunkach sporego zaciemnienia, co ułatwia korekcję brzmienia. Jednocześnie nadają oczywiście fajnego wyglądu, ale nazwijmy to raczej “skutkiem ubocznym” aniżeli cechą główną produktu.
Przewidując narzekania gitarzystów nie lubujących się w “błyskotkach”, pod spodem efektu znajdziemy przełącznik i włącznik oświetlenia.
Jak dla nas, seria R zapowiada się bardzo ciekawie. Was również zapraszamy do zainteresowania się nią.
Sugerowana cena Joyo R-01 Tauren to niecałe 50 £ – czyli jakieś 250 zł.

Więcej szczegółów:
Producent: www.joyoaudio.com
Dystrybutor: www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here