Jim Dunlop i nowe efekty Authentic Hendrix ’69 Psych Series

0

Nowa odsłona efektów Jim Dunlop MXR Authentic Hendrix ’69 Psych Series, to kompaktowe, upakowane w małych obudowach efekty, w których drzemie wszystko co znamy z legendarnego brzmienia Jimiego Hendrixa o okolic roku 1969.

W najnowszej odsłonie serii Jim Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych znalazło się całkiem sporo efektów. Są to Fuzz Face Distortion, Octavio Fuzz, Uni-Vibe Chorus/Vibrato oraz Band Of Gypsys Fuzz. Wszystkie efekty prezentują się wręcz oszałamiająco. I nie mam tu na myśli li i jedynie nowych, choć nie do końca, obudów przypominających raczej te, produkowane pod szyldem MXR.
Na największe oklaski zasługuje coś zupełnie innego – to, co drzemie w ich trzewiach!

Ale po kolei.
Wszystkie efekty wyposażone zostały w diodę LED informującą nas o aktywności efektu. Producent zdecydował się również na zaopatrzenie efektów w przełącznik True-Bypass oraz możliwość zasilania bateryjnego.
Wizualnie, nowe efekty Authentic Hendrix ’69 Psych Series porażają swoim pięknem błyszcząc do nas bardzo klimatycznymi grafikami z wizerunkiem swojego “sygnatariusza”, Jimiego Hendrixa. Warto w tym momencie ciut zareklamować autorów grafiki, którymi są ludzie ze studia Ilovedust.

Jim Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych Series Fuzz Face Distortion

Ten niewielkich rozmiarów efekt, to bodaj najbardziej znacząca w zestawieniu spuścizna po Jimim. Jest on bowiem ścisłym nawiązaniem do efektu z roku 1966. Wtedy to właśnie Hendrix ukochał sobie Fuzz Face, towarzyszący mu do końca jego życia na scenie i w studio.
W efekcie poniekąd “upchnięto” dwa rodzaje brzmienia fuzz: agresywne i mocne, kojarzące się z tranzystorami krzemowymi, oraz drugie, bazujące na tranzystorach germanowych, charakteryzujące się ciepłym i dużo delikatniejszym brzmieniem.
Domyślnie, efekt pracuje w trybie Buffered Bypass, co oznacza ni mniej, ni więcej, możliwość współpracy z innymi efektami, jak chociażby Wah.

Jim Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych Series Octavio Fuzz

To efekt, którego przedstawiać nie trzeba. Klasyczny, delikatnie zmodernizowany pod gusta współczesnych muzyków, pozwala na uzyskanie agresywnego, bardzo pełnego brzmienia lub też ściśle związanego z tym, który w swoich utworach wykorzystywał Jimi Hendrix chociażby w kawałku “Purple Haze”.

Jim Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych Series Uni-Vibe Chorus/Vibrato

Ten efekt, to kolejne już oddanie hołdu jednemu z najznamienitszych gitarzystów ubiegłego stulecia. Wzorowany na oryginalnym efekcie Shin-ei Uni-Vibe, łączy w sobie zarówno brzmienie typu Chorus jak i Vibrato.
Pierwowzór można było usłyszeć chociażby na płycie “Band of Gypsys” z roku 1969, która odniosła olbrzymi sukces wkraczając w nową erę muzyki – Muzyki Jimiego Hendrixa.

Jim Dunlop Authentic Hendrix ’69 Psych Series Band Of Gypsys Fuzz

Ostatnim efektem w nowej odsłonie Authentic Hendrix ’69 Psych Series jest znakomity Band Of Gypsys Fuzz, czyli generujący niemal dokładnie to samo brzmienie znane dzięki oryginalnemu efektowi Fuzz Face Distortion.
To właśnie to mocne, niemal nieokiełznane brzmienie słyszymy na płycie pod tym samym tytułem (Band Of Gypsys), mającej swoją premierę w roku 1969.
Nowa wersja Fuzz Face Distortion pozwala jednak współczesnym gitarzystom na dużo większą swobodę w budowaniu właściwego dla siebie brzmienia.
Wszystko za sprawą przeprojektowanych potencjometrów o dużej czułości i mocnemu wychyleniu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj