Jeszcze ciepły – Ernie Ball Music Man Sabre

0

Po zapowiedziach podczas tegorocznych NAMM Show, w końcu znamy szczegóły dotyczące najnowszego modelu gitary marki Ernie Ball Music Man o nazwie Sabre. Jeśli oczekiwaliście po producencie kolejnej gitary z segmentu Premium, to nie pomyliliście się!

Sabre to instrument, który posiada wszystko to, czego potrzeba zwolennikom pełnowartościowych gitar. Korpus wykonany został z afrykańskiego drewna okoume, na którym znajduje się top klasy premium dostępny w czterech wykończeniach kolorystycznych z klonu wzorzystego o grubości 1/2″ typu bookmatched.

Dostępne wykończenia to:

  • Honey Suckle – podstrunnica z przypiekanego klonu wzorzystego z czarnymi markerami i chromowanym osprzętem
  • Bougie Burst – palisandrowa podstrunnica z białymi markerami i chromowanym osprzętem
  • Deep Blue Burst – podstrunnica hebanowa z białymi markerami i chromowanym osprzętem
  • Cobra Burst – podstrunnica z przypiekanego klonu wzorzystego oraz czarne markery i osprzęt Matte Black

Instrument wyposażono ponadto w kilka ważnych techniczne cech. Posiada on wkręcany gryf o profilu C wykonany z przypiekanego klonu wzorzystego i wykończony ręcznie kładzionym olejem oraz kilkoma rodzajami wosku. Na nim znajduje się podstrunnica o promieniu 10″, na którą nabito 22 progi medium. Menzura instrumentu to 25,5″ (648 mm).

Jeśli chodzi zaś o elektronikę, Ernie Ball Music Man Sabre wyposażono w parę humbuckerów Music Man Custom z magnesami Alnico 5 (w pozycji mostka) oraz ceramiczny (w pozycji gryfu). Regulowane są one pojedynczymi potencjometrami Volume i Tone, oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem. Zaś osprzęt, to blokowane klucze Schaller M6-IND oraz most tremolo Music Man Modern z osłoną i vintage’owymi siodełkami z giętej stali.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.music-man.com
Dystrybutor: https://www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here