Jedna z tegorocznych nowości: Ibanez EHB1505MS Headless Bass

0

Ibanez EHB1505MS z linii EHB Workshop to instrument wyjątkowy z bardzo wielu powodów. Poza brakiem główki, gitarę charakteryzuje zupełnie odmienna konstrukcja komorowa gwarantująca lekkość, świetne wyważenie i wygodę gry.

Jedną z nowości firmy Ibanez jest gitara basowa Ibanez EHB1505MS Headless Bass.
Ten pozbawiony charakterystycznej dla ogromnej większości instrumentów główki, posiada jeszcze przynajmniej kilka ważnych cech, które mogą skupić uwagę niejednego muzyka poszukującego wyjątkowego i niesztampowego instrumentu.

Konstrukcyjnie Ibanez EHB1505MS Headless Bass charakteryzuje się specjalnie zaprojektowaną obudową pozwalającą basiście utrzymać właściwą i wygodną pozycję do gry stojąc lub siedząc. Wyprofilowany i ergonomiczny kształt komorowego korpusu gwarantuje lekkość instrumentu, bardzo dobre wyważenie, a tym samym wygodę gry. W związku z tym, producent sugeruje, że gitara świetnie sprawdzi się w długich sesjach nagraniowych i oczywiście treningowych.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że górna połowa tylnej części korpusu jest dość znacznie pochylona, przez co gitara spoczywa bliżej ciała, polepszając kontrolę nad instrumentem i ergonomię.

Wyjątkowość instrumentu leży również w wszechstronności gitary. Oferowana w opcji 4, 5 i 6- strunowej ze skalą Multi-Scale, może sprawdzić się w niemal każdym gatunku muzycznym. Kolejnym ważnym punktem w specyfikacji instrumentu są materiały użyte do jego budowy. Mahoniowy korpus z topem z drewna topoli jest świetnym połączeniem zapewniającym ciepłe brzmienie z bogatym rezonansem i niebagatelnym wyglądem. Również gryf zbudowany z 9 fragmentów drewna Panga Panga/Walnut, wzmocniony prętem grafitowym, jest świetnym rozwiązaniem konstrukcyjnym, dzięki któremu mamy gwarancję precyzyjnego ataku, dynamicznych dołów oraz obszernego sustainu.

Elektronika użyta w tymże modelu, to customowe pickupy Nordstrand Big Split – Przetworniki Nordstrand Big Split z pojedynczą cewką wyposażone w dzielone cewki z konstrukcją eliminującą przydźwięki. Taki zestaw znacząco zmniejsza hałas ich pracy. Producent określa je mianem hybrydowego stylu P/J zapewniającego bogaty i mocny, ale i również dobrze zrównoważony ton, który jest kolejnym dowodem na muzyczne zróżnicowanie gatunkowe instrumentu.

Za sterowanie zasobami pickupów odpowiedzialny jest 3-pasmowy korektor Vari-Mid posiadający regulację mid-frequency, a tym samym pozwalający wybrać bardzo szeroki zakres tonów. W zestawieniu istnieje również przełącznik do pracy pasywnej z kontrolą tonów wysokich.

Ostatnim elementem specyfikacji gitary Ibanez EHB1505MS Headless Bass jest mostek MR5HS, zaprojektowany specjalnie dla basów serii EHB.
Poza szerokim zakresem intonacji, każdy element mostka jest niezależnie i stabilnie przymocowany do korpusu. Taka konstrukcja MR5HS wraz z regulowanym siodełkiem zapewnia maksymalne przenoszenie wibracji.
Wspomniane siodełko można regulować tak, by uzyskać pożądane odstępy między strunami w zakresie +/- 1,5 mm, a teflonowe podkładki zastosowane w każdym tunerze gwarantują płynne strojenie, bez niechcianych przeskoków tonalnych.

Wszystko to sprawia, że gitara Ibanez EHB1505MS Headless Bass, to naprawdę świetny wybór dla muzyków poszukujących instrumentu wysokiej klasy, spełniającego najwyższe wymogi współczesnych basistów.

Specyfikacja techniczna

  • Komorowy korpus: Selekcjonowany lekki Mahoń
  • Top: Poplar Burl
  • Gryf: EHB5, 9 częściowy Panga Panga/Walnut wzmacniany prętem grafitowym
  • Podstrunnica: Panga Panga
  • Skala: 889mm – 838mm
  • Progi: 24 Medium Stainless Steel
  • Mostek: MR5HS bridge
  • Pickupy: Nordstrand Custom Big Split x2
  • Elektronika: Vari-mid 3-band EQ w/ EQ bypass switch (passive tone control on treble pot)
  • Kolor: Tropical Seafloor Flat oraz Pacific Blue Burst Flat

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here